A tak byly k vidění takové skvosty jako Volvo Amazon, Triumph Spitfire, Wartburg 312, Fiat 131 Miafiori nebo Porsche 924. Ale nechyběly samozřejmě ani vozy značky Škoda, VAZ, Peugeot, VW, Opel, Mazda, Toyota. Událost popsal za organizátory Pavel Vydra.

Noční etapa měřila 130 km a bylo na ní zařazeno pět měřených úseků jízdy pravidelnosti a docela dost se "kufrovalo" a řada posádek nasbírala spoustu trestných bodů. Dvě denní etapy měřily tři sta kilometrů a účastníci museli kromě přesné navigace, bezchybných časovek zdolat i dalších osm úseků pravidelnosti.

Tratě vedly směrem na Horka, Hostinné, Mostek (noční), dále se závodilo v okolí Pecky, Uhlířů, Hřídelce, Lánů (dopolední sobotní etapa) a na Dřevěnici, Radim, Soběraz, Železnici, Lomnici (sobotní odpolední etapa).

Nakonec vyšlo celkem i počasí a mezi první patnáctkou posádek rozhodovaly minimální bodové rozdíly. V cíli se nejvíce radovali Pavel Dušek s Vladimírem Krejčiříkem (Škoda Favorit), kteří zvítězili před loňskými vítězi Miroslavem a Zuzanou Poláčkovými (Fiat Panda) a Danielem Mikulkou s Janem Špiriakem (Wartburg 353). Z regionálních posádek obsadili 13. místo Luboš Šiler s Pavlem Vydrou (Škoda Favorit) a 21. místo Václav a Zuzana Petrtýlovi (Triumph Spitfire). Historic Pecka, která se vydařila ke spokojenosti všech účastníků, byla první soutěží zařazenou do letošního seriálu Historic. V září se pojede v Železném Brodu Jizera Historic a na začátku listopadu Historic Středohoří.