S pořízením vybavení za 450 tisíc korun pomohli 250 tisíci také sponzoři, zřizovatelem Střediska sociálních služeb je občanské sdružení Apropo. To zde provozuje denní stacionář s ambulantními službami pro těžce zdravotně postižené děti a mládež a pak osobní asistenci. Apropo nabízí také hipoterapii, canisterapii a chirofonetiku, organizuje víkendové pobyty pro celé rodiny, tvůrčí dílny, přednášky a rehabilitační relaxace. „Náš stacionář je malý svými rozměry, ale obrovský svým významem. A to nejen současným, ale hlavně budoucím, ať dobře slouží našim dětem,“ uvedl předseda sdružení Miroslav Kazda.

Péče o děti

Dětem se zde bude věnovat sociální pracovník a pět pracovníků v sociálních službách na částečné úvazky. „Stacionář bude fungovat především v odpoledních hodinách po vyučování, děti mají podle svých potřeb individuální plány, v nabídce je například kroužek florbalu a boccie, v létě se vydáme za skauty do Netolic a na projížďku vlakem,“ říká koordinátorka sdružení Jitka Králová. O prázdninách se zde uživatelům budou věnovat od 9 do 16 hodin, cena je 50 korun za hodinu. Kapacita je 12 dětí.
„Jsem ráda, že zařízení vzniklo. Když jsem potřebovala cokoliv zařídit, musela jsem postiženého syna brát všude s sebou. Teď může být Jiřík ve stacionáři a je tu moc spokojený, těší se sem,“ říká Václava Machulová.