Pětačtyřicet frekventantů tu mohlo po úspěšném složení zkoušky získat certifikát.

Dvanáctihodinový seminář byl určen plnoletým žákům třetího ročníku oboru kuchař-číšník s výučním listem a čtvrtého ročníku oboru hotelnictví a turismus s maturitním vysvědčením.

Poprvé se uskutečnil v tomto rozsahu. V minulých letech přijížděl do školy zástupce firmy, zabývající se prodejem vín, který předvedl účastníkům otevírání láhví vína s výkladem. „Tento seminář se liší od předchozích tím, že žáci musí zapojit své vjemy a posoudit, ohodnotit a doporučit víno ke vhodnému pokrmu a naopak," uvedl nás do reality lektor Petr Kozák.

Závěrečná zkouška se skládala z teoretické a praktické části.
„Nejsložitější je pro žáky je popis uvedených vzorků vína, kde musí zapojit oči, nos a ústa a poté odborně vzorek popsat," přibližuje praktickou část, při které frekventanti nejdříve odborně odstraní zátku z lahve, nalijí víno, které popisují a degustují. „Nalívá se tak centimetr tekutiny. Není to rozhodně o tom opít se, ale degustovat," přesvědčuje nás Petr Kozák a uvádí, že žáci okusili během semináře tak zhruba padesát vzorků. „Je to pro děti složité, myslím si, že ale všechno zvládly a a kurz je zaujal."

„Už jsem otevřel pár vín, i když je nepiji, suchá mi vyloženě nechutnají. Jsem rád, že o vínu už dokážu hostovi něco říct. Určitě tyto vědomosti využiji při své praxi," říká Martin Vančura, z něhož už čiší zkušenosti z pohybu za barem.

V praxi mohou absolventi kurzu uplatnit své znalosti právě při doporučení vhodného nápoje k vybranému pokrmu a naopak.

Kdo je sommeliér
Sommelier je profese moderní gastronomie. Sommelier pracuje v restauračních zařízeních, může se jednat jak o restaurace, tak také různé vinné sklípky. Je to tzv. „poradce v oblasti nabídky nápojů". Je zodpovědný za výběr vín, poradenství pří výběru vína, poskytuje zákazníkovi důležité a zajímavé informace ohledně chuti, vůně, či k jakým jídlům se dané víno hodí. Jeho funkce může být i širší, může zodpovídat např. také za skladování vína. Sommelier disponuje širokou škálou informací o víně, které vám běžný číšník v restauraci v žádném případě nepodá.