Ta již však dlouhá léta zjišťuje, že bez zisku se v této době moc slávy neudělá, natož pak velké investice, které pomalu chátrající budova potřebuje jako příslovečnou sůl. Pryč je totiž doba sokolských předků, kteří se na kulturní a sportovní stánky skládali ze svých kapes.

Sokolům na opravy nestačí ani nájemné, které dostávají od města. Dlouho eskalující situace kolem tohoto kulturního stánku by se však měla během následujících měsíců zklidnit. Alespoň s tím počítá současné vedení města, které chce od Sokola část budovy, to jest divadelní sál, divadlo Srdíčko a kulturní místnost, odkoupit. „Rada města schválila vypracování prohlášení, kterým se dům rozdělí na bytové a nebytové jednotky," uvedla tisková mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová s tím, že po této operaci poputuje dokument na katastrální úřad, kde bude jako vlastník uveden Sokol. Od něj později město jeden nebytový prostor, tedy divadlo, odkoupí.

„Teprve po této operaci bude možné do tohoto objektu investovat. A investice to rozhodně nebude malá," uvedl jičínský starosta Jan Malý, který předpokládá, že by vklad na katastr mohl proběhnout do poloviny října. Teprve poté na scénu vstoupí znalci, kteří stavbu ocení. „Vím však, že to budou mít složité. Divadlo se neoceňuje každý týden. Sám jsem zvědavý, k jaké ceně nakonec dospějí," řekl první muž jičínské radnice s tím, že teprve podle odhadu se budou ubírat další jednání o koupi.

„Byl bych však rád, aby se to moc dlouho netáhlo," řekl starosta, který doufá, že budova bude ve vlastnictví města nejpozději v první polovině příštího roku.