Oprava objektu, umístěného v domě č.5, kde původně sídlila radnice, byla zahájena v roce 2005 a stála 2, 261 mil. korun. Stavebně je kompletní, zbývá ovšem zajistit vytápění a klimatizaci.Jak? Na to jsme se zeptali starosty Stanislava Tláška.
„Vytápění je závislé na přívodu plynu do budovy, další práce budou následovat. Je předpoklad, že plyn bude na náměstí ve druhé půlce letošního roku. Na dofinancování topení žádáme o dotace, rádi přijmeme i dary od sponzorů. Náklady představují asi 700 tisíc korun, část peněz máme našetřenu. Klimatizace zatím není.“
Divadelní sál původně zdobily motivy, které navrhl Josef Mánes. Čas je poničil. Starosta Tlášek uvedl, že malba a oprava starých motivů je pro město finančně náročná a v současné době na ni nejsou prostředky. Sobotecké totiž v současnosti finančně zatěžuje plynofikace a výstavba kanalizace. A na obzoru jsou další tíživé problémy.

Dotace nejsou

Před očima se rozpadá skulptura v parku u městského úřadu. „Objekt italského umělce Dům pod půlměsícem je značně poškozen, máme připravenou nabídku na jeho opravu. Stála by asi 200 tisíc korun, ovšem bez záruky, jelikož plastika je realizována technologií, která není vhodná pro naše klimatické podmínky. Dotace na stavbu tohoto charakteru zatím nejsou,“ uvádí Stanislav Tlášek.
Benzinka
Lidé ve více jak dvoutisícovém městě také postrádají benzinovou čerpací stanici. „Uzavřená benzinka u hlavní silnice není majetkem města, takže do jejího provozu nemůžeme zasahovat a nemůžeme se ani vyjádřit k pokračování jejího provozu. Rýsuje se ale záměr zprovoznění čerpací stanice za Syrovandou,“ doplňuje starosta.