Do centra města, ležícího pod zámkem Humprecht, zavítalo včera přes dvě stě navštěvníků, aby sledovalo Den s Deníkem. Kdo přišel, mohl být u toho, jak se na náměstí Míru rodí Jičínský deník, především pak mohl zasáhnout do rozhovoru se starostou Stanislavem Tláškem. S ním jsme hovořili jednak o rekonstrukci divadelního sálu a problémech s tím spojených, ale i o dalších záležitostech, které trápí místní občany.
Je to stále nedokončená kanalizace a plynofikace města a na ni navazující rekonstrukce náměstí, občané postrádají benzinovou čerpací stanici.

Vystoupení

Horké odpoledne uvedli trubači v historických kostýmech, žáci jičínské a sobotecké základní umělecké školy. Velkou pozornost vzbudily svým vystoupením děti z místní mateřské školy. Perfektně zatančily dívky ze street dancové skupiny Kristýny Sklenářové. Samozřejmě se hrálo o novou Škodu Fabia.
Veřejnosti byl zpřístupněn divadelní sál. „Moc se mi tu líbí, jako mladá jsem tu chodila do kina. Přála bych si, aby tady divadlo i kino opět fungovalo, aby se kultura ve městě povznesla. A já sem budu zase ráda chodit,“ říká místní Marie Hofelíková.