Zchátralá je hlavní budova s deseti pokoji, celkovou rekonstrukci potřebuje i deset dřevěných chatek, do kterých není zavedena voda ani topení.

Co dál?
„V listopadu musíme rozhodnout, co dál. Zda areál nabídneme k prodeji, nebo dlouhodobému pronájmu. Každopádně jej chceme zachovat pro veřejnost. Pro město je jinak prodělečný, ročně provoz dotujeme částkou 150 tisíc korun," tvrdí starosta Stanislav Tlášek.

Dožívají především chatky pro ubytování, a to je nyní hlavní bolest Soboteckých. Starosta nedokáže v této chvíli odhadnout náklady na renovaci, podle jeho názoru to však bude deset milionů korun.

Na ubytování si bohužel stěžují i rekreanti, toužící po větším komfortu.

Nespokojení klienti
Sobotecké koupaliště.„Je to pravda, každý chce mít v chatičce toaletu i zavedenou vodu," potvrzuje Drahomíra Flodrmanová. Ta společně s manželem areál provozuje. Podle jejího názoru obnovu potřebuje i venkovní sociální zařízení.

„Jsme tu už 14 let. Letos nám končí smlouva a rozhodnutí je nyní na radnici. Pokud vypíše nové výběrové řízení na pronájem, asi se nepřihlásíme. Když město půjde do oprav a konkurs zatím nevyhlásí, jsme ochotni zde zůstat."

Jak se ukazuje, je nutné řešit i další záležitosti.

„Potřebujeme zajistit také parkování. Uvažujeme o rozšíření ploch směrem přes silnici, kde bychom si pronajali pozemky," upozorňuje starosta.