Ušetřit, snížit energetickou náročnost objektu, to byl hlavní cíl projektu. Budova školky je stará jednadevadesát let, okna ani dveře netěsní a ven utíká drahé teplo.

„Okna jsou přímo v havarijním stavu, všude fouká. Na jejich výměnu i novou fasádu se už moc těšíme," tvrdí ředitelka zdejší školky Veronika Macounová.

„Do projektu, který už máme připravený více jak rok, jsme se neodvážili pustit sami, čekali jsme na dotaci. Z operačního programu životního prostředí jsme získali téměř pět milionů korun, máme vypsané výběrové řízení na dodavatele prací, které by měly začít v červnu," doplňuje informace místostarosta Jan Janatka.

V objektu z roku 1923 funguje nejen školka, ale v přístavbě (rok 1983) také školní jídelna. „Musíme vytvořit harmonogram prací, budovu nemůžeme uzavřít, i když o prázdninách bude čtrnáct dnů mimo provoz," nastiňuje postup Janatka.

Mateřskou školu, kterou navštěvuje sto dětí, čeká výměna oken a vstupních dveří, dále zateplení pláště a půdního prostoru. Modernizace stavby má skončit v září. Zbylé náklady má radnice alokovány v rozpočtu.