"Náhradní autobusová doprava není zavedena pro špatnou sjízdnost silnic," informují České dráhy. Ze stejných důvodů se ráno zastavil provoz i na trati z Nového Města do Jindřichovic pod Smrkem. Nepojedou také některé vlaky z Frýdlantu do Jindřichovic kvůli nedostatku obratových motorových vozů. S obnovením provozu se počítá nejdříve v poledne.

V Libereckém kraji napadlo od pěti do 15 centimetrů nového sněhu, v Jizerských horách ale místy i více než 20 centimetrů, a dál sněží. Teploměry klesají místy až k devíti stupňům pod bodem mrazu. "Silnice jsou sjízdné jen s obtížemi, všechny jsou ale průjezdné," řekl dispečer Krajské správy silnic Libereckého kraje Michal Hanč. Odklízení sněhu komplikuje zejména v horských oblastech vítr.

I na hlavních tazích leží rozbředlý sníh a řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností, doporučují silničáři. Problémy mohou mít kamiony ve stoupáních a motoristé bez zimní výbavy by podle silničářů neměli do Libereckého kraje vůbec vyjíždět. Do hor doporučují vybavit se i sněhovými řetězy, na silnicích nižších tříd totiž leží vrstva ujetého sněhu.