Ještě jedenáct dní zbývá jičínskému kaplanovi Petru Šabakovi do nástupu k Duchovní službě Armády České republiky. Mladý muž se za roky služby ve městě stal oblíbený nejen u seniorů, ale i mladých lidí. „Petra Šabaku budeme postrádat. Byl u všeho, co se v kultuře dělo. Dovedl svým postojem obrušovat třecí plochy mezi účastníky různých diskusí, takže se snadněji došlo k nějakému závěru. V rámci festivalu Jičín – město pohádky moderoval koncerty, hrál na kytaru a zpíval lidovky, napsal několik pohádek, byl všude, kde ho bylo třeba,“ uvedla vedoucí odboru kultury místní radnice Marie Faruzelová.

Kam patřím

„Člověk by měl vědět, kde a v jaký čas je ho potřeba. Já si myslím, že pro mne to je být s vojáky tam, kde jsem zapotřebí,“ uvedl budoucí vojenský kaplan. Na bohoslužbě vyslání v kostele sv. Jakuba se s ním přišlo rozloučit přes sto místních občanů a naopak přijmout ho ve svůj stav vojenští kaplani z celé republiky.
Kaplan, přestože má vysokoškolské vzdělání, bude muset nejprve navštěvovat Střední technickou školu Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Slavnostní ráz události podtrhla účast královéhradeckého biskupa Mons. Dominika Duky a místopředsedy Ekumenické rady církví Mgr. Dušana Hejbala.