Akce se konala v místním kulturním domě. Zváni byli nejen žáci s rodiči, ale i každý, kdo měl v předvánočním shonu volnou chvíli, chuť a především náladu vytvořit si adventní věnec nebo jakoukoli jinou ozdobu a výzdobu pro svůj domov.

Tvůrčí dílny
Pro děti si paní učitelky připravily i jinou zábavu. Každý kdo měl zájem, si mohl vyrobit například andělíčka skládaného z papíru, vánoční přáníčko pro své blízké nebo trojrozměrný obrázek zimní krajiny (dílna na snímku nahoře vlevo).

Po společné fotografii všech výtvorů jsme se sešli před kulturním domem a rozsvítili jsme si lampionky, které si děti buď vytvořily ve škole nebo přinesly z domu. Průvod se vydal kolem návsi, až došel ke smrčku v jejím středu. U stromečku jsme si za kytarového doprovodu pana ředitele a paní učitelky zazpívali pár koled a čekali, zda nám Ježíšek stromek rozsvítí. Věřte, nevěřte, dočkali jsme se.

Další velkou akcí, která před Vánocemi proběhla, bylo společné vystoupení dětí z MŠ Milíčeves a ZŠ Slatiny. Vánoční koncert se konal ve čtvrtek 20. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Slatinách. Návštěvníci se dostavili v hojném počtu a vystoupení dětí, které bylo letos zaměřeno na tradiční české koledy, ocenili nadšeným potleskem. Po koncertě byli všichni srdečně zváni na výstavu dětských prací do ,,kůlny" za školou a na malé občerstvení do školy. Děti pro své rodiče a známé napekly cukroví a připravily jednohubky. S přáním krásných Vánoc se děti v pátek odpoledne rozběhly na prázdniny.

S Vánocemi jsme se rozloučili v neděli 6. ledna, kdy jsme obcházeli obyvatele Slatin a Milíčevse přestrojeni za tři krále. Děti si během dopoledne vykoledovaly sladkosti, svým spoluobčanům na oplátku darovaly keramické komety z vlastní dílny s přáním do nového roku. Také my bychom vám chtěli popřát jen to nejlepší v novém roce a doufáme, že se i další plánované akce vydaří. ⋌Martin Procházka