Zatímco ke stávce se hlásí většina jičínských škol, hořické a novopacké základní školy do stávky nejdou. Nezapojí se do ní ani packé a jičínské gymnázium a Masarykova obchodní akademie, nehlásí se k ní ani staropacká a ostroměřská základní škola.

Základní škola na Husově ulici v Jičíně bude naopak ve středu mimo provoz. „V tento den budou škola, školní družina i školní jídelna uzavřeny,“ informoval už v pátek na školním webu ředitel Roman Mareš. Zavřená bude i škola na Novém Městě, tady nejdou do stávky jen pracovnice kuchyně, která zásobuje jídlem další školská zařízení například v Libuni, v Soudné, soukromou základní školu Bodláka a Pampelišky.

„V žádném případě se stávkou nesouhlasíme a nezúčastníme se jí. Je to nehorázný způsob nátlaku,“ zlobí se ředitel velišské a robouské školy Jan Jiterský.

Výuka bude omezena na I. a IV. ZŠ v Jičíně, kde se část učitelů hlásí ke stávce. Školy ale budou v provozu a zajistí pro děti dozor.

Mateřská škola Máj v Jičíně stávku podporuje, ale nezúčastní se jí. „Nemáme odbory, do práce ve středu půjdeme,“ říká jedna z učitelek.

Ani ostatní mateřské školy v Jičíně se k protestu nepřipojí tak jako jičínská umělecká škola.

Ilustrační foto.
Dobrovodské zelí už kvasí v bazénech