Zatímco největší radost z bílé peřiny mají děti, silničáři a řidiči se už tolik neradují. „V úterý to byl masakr, husté sněžení, šíleně to klouzalo a několikrát jsem dostal i smyk," svěřil se nám řidič Tomáš. Zašli jsme za profesionálními řidiči autobusů a ptali se, jak jsou spokojeni s údržbou vozovek. „Ani se k tomu nebudu raději vyjadřovat," řekl jeden z oslovených.

Radek Klimeš byl ale sdílnější. „Je to hrůza, jezdíme doslova víte v čem. Vesnice nejsou vůbec prohrnuté, když jedu z Příchvoje, tak kolikrát musím volat sypač, abych projel. Silničáři se pořád bijou v prsa, jak jsou silnice upravené, ale není to pravda. Možná tak na jedničkách," postěžoval si.

Od dispečera autobusové dopravy Jana Šolce jsme dostali informace, že žádná autobusová linka v úterý ani ve středu nenabrala zpoždění a nedošlo ani ke kolizi. „Musím si pochválit spolupráci se silničáři, kdykoliv zavolám, že máme potíže, vyjedou. Problematické jsou například úseky na Podhrádi a v Hřídelci, ale na požádání dorazí sypače i tam."