Do dep v areálu autoklubu v Nové Pace začaly první posádky najíždět už minulý čtvrtek .Třiašedesátý tým dorazil před pátečním polednem. Krátce po půl páté byl motocyklový maraton odstartován.

Silná účast

Letošní ročník měl opět velmi silnou účast. Kromě týmů z celé republiky přijely ze Slovenska z Martina posádka JAP Slovakia a Motoklub Pionier z Viesky nad Žitavou. „Měli jsme několik zvláštností. Jednou bylo to, že do závodu nám opět nastoupila ženská posádka. Ladies obkroužily sto čtyřicet osm kol, to je téměř tři sta kilometrů, což je úctyhodný výkon,"komentuje závod Ladislav Jiřička,ředitel sportovního podniku," další byla účast World Travelers Fichtl teamu.

Na žlutém pionýru se roklí proháněli pokořitelé černého kontinentu v Trabantech. Parta kolem Daniela Přibáně byla vůbec unikem. Jejich jezdec Marek Slobodník totiž na Fichtlmánii vyjel ve čtvrtek z Bánské Bystrice na Pionýru. Do Štikova urazil v sedle přes čtyři sta kilometrů. V pátek odpoledne přesedlal na závodní stroj a po skončení závodu se opět přes Polsko na Pionýru vracel domů. Je to naprosto šílené, ale je to tak."

„Nejvážnějším úrazem je patrně zlomená ruka, jinak šlo jen o zhmožděniny a odřeniny, prostě klasické motokrosové úrazy," glosoval práci zdravotnického týmu MUDr. Lubomír Vokrouhlický, „proti loňským zlomeninám klíčních kostí to bylo tentokrát poměrně klidné."
Letošní Fichtlmanie se zúčastnilo osmadvacet závodních speciálů a třicet pět strojů v kategorii klasik, tedy strojů JAWA 50 bez výraznějších úprav. Při čtyřech členech týmu to je více než dvě stě padesát lidí přímo v závodě.

Do rokle se na závod a doprovodný program přišlo během dvou dní podívat na patnáct set návštěvníků. V pátek v podvečer atmosféru zpříjemnilo duo ŽIBR a kapelka Tampelband rock. V sobotu dopoledne pak kadeřnickou show předvedl novopacký kadeřnický salon de Coiffure.
Prvenství ve speciálech obhájila slovenská stáj Motoklub Pionier. Továrním strojům dominovala převážně čistecká stáj ČS2tS.

Výsledky

Tovární stroje:
1) ČS2tS /Čistecko Studenecká dvoutaktní Společnost/ 450;
2) Lovík team 458;
3) B.L.B. Nihošovice 415

Speciály:
1) Motoklub Pionier 497; 2)
Třídvorští draci 491;
3) FTM Hankeš 481.

Vítěz klasiků ČS2tS.