Je to na spadnutí. V září má být zahájena další etapa regenerace sídliště Husova, a to čtvrtá v pořadí. Radnice nyní čeká na zprávu z ministerstva, v jaké výši stát akci podpoří.

Úpravy začnou směrem pod parkovištěm u stadionu k Šibeňáku, konkrétně od domu č. 856 v ulici u Trati po stavbu č. 836 v ulici U Stadionu. „Parkování u domů je tu provizorní na trávě se štěrkovou příjezdovou komunikací," upozorňuje starosta Jan Malý na neutěšitelný stav v této lokalitě. Radnice má na akci přislíbenu dotaci z ministerstva pro místní rozvoj.

„Zatím nevíme, v jakém rozsahu dotace bude, skončili jsme pod čarou na osmém místě. Maximálně můžeme získat čtyři miliony korun. Začít chceme v září a na jaře příštího roku úpravy zakončit. Každopádně bude tato lokalita mimořádně vytížena, protože se začnou budovat kabiny na letním stadionu a k tomu započne oprava komunikace Jičín směr Železnice," upozorňuje starosta Jan Malý na možné komplikace.

Projektový manažer Ladislav Brykner potvrzuje, že výši dotace má radnice znát v pondělí nebo v úterý.

Na potvrzení státní dotace závisí zahájení stavby, které bylo stanoveno na 12. září. Podle Bryknera je ale dotace jistá na devadesát procent.
Šéf investic Jakub Šmíd dodává, že největší změnou projde příjezdová štěrková komunikace (na snímku) k vnitrobloku mezi domy č. 835 – 837, která se prodlouží a bude vyasfaltována.

Zakázku realizuje společnost Konstrukce a dopravní stavby s.r.o. ze Zbraslavic, která má za téměř šest milionů (bez DPH) pokračovat v rekonstrukci ulice U Stadionu, částečně ulice U Trati a úpravou vnitrobloků. Obyvatelé se dočkají nových míst pro přecházení a opravených chodníků, nových stanovišť pro kontejnery, vyznačených parkovacích stání a vyznačení stezky pro cyklisty. Stavebních prací se tak sejde v lokalitě dost včetně budování kanalizačního sběrače z lokality kasárna a stavby kabin pro sportovce. „Z minulého týdne máme informaci, že oprava kruhového objezdu a silnice směrem na Železnici bude zahájena 19. září. Budeme se snažit realizovat variantu, která by vedla řidiče podél kasáren, takže v jednom směru by jezdila auta kolem bývalých kasáren a v druhém po rekonstruované silnici," vysvětluje k omezení v dopravě Jan Malý.