Práce byly v srpnu dokončeny a stály téměř 7 milionů. S financováním pomohla krajská dotace ve výši 2 milionů. Město si navíc uplatní odpočet DPH ve výši 1, 2 milionu. Během září pak byla v hale instalována LED světla, a to kvůli provozním úsporám. Zahájení sezóny na stadionu tak může začít. 

Zastupitelé dokončení stavebního uzavření zimního stadionu schválili na přelomu loňského roku s ohledem na skutečnost, že v minulých letech docházelo vzhledem k teplému počasí k provozním komplikacím. „Kondenzovala zde vodní pára, tvořily se plísně a voda pak skapávala na ledovou plochu, což komplikovalo především hokejové zápasy a tréninky a soutěže v curlingu. Proto jsme minulý rok nechali vypracovat projekt a letos na jaře se stavbou začali, abychom vše stihli mimo sezónu. Hotový stadion jsme převzali v srpnu," uvádí starosta Jan Malý.

Ilustrační foto.Zdroj: Archiv městaStadion byl kompletně stavebně uzavřen prosklenými stěnami a bylo instalováno zcela nové větrání a odvlhčovací jednotky.  Práce prováděla společnost MATEX HK s.r.o. za cenu téměř sedm milionů včetně DPH, které si ale ve výši 1,2 mil. bude moci odečíst. Na stavbu pak město ještě získalo dvoumilionovou dotaci.

Stadion je tedy připraven na zimní provoz. „Jsme rádi, že se práce podařilo dokončit včas. Během září byla ještě instalována nová LED svítidla, abychom snížili provozní náklady. Ty se ale i přesto o něco zvednou, protože nově poběží vzduchotechnika, která zde dříve nebyla," říká ředitel Sportovních zařízení Jaroslav Hazdra.

S otevřením stadionu začíná také tradiční veřejné bruslení, tréninky curlingového a hokejového klubu a zápasy nereligy.
„Koncem září jsme začali přípravou ledu a první akcí byl víkendový turnaj v curlingu. Pro veřejnost jsme připravili pravidelné veřejné bruslení ve středu, sobotu a neděli, v týdnu během dopoledne k nám chodí bruslit školy a školky," dodává ředitel Hazdra.

S podporou dotace ve výši 3, 7 byla vloni vyměněna také strojovna.
Rekonstrukce za asi 10,5 milionu včetně DPH obnášela kompletní demontáž strojního zařízení, výměnu kompresorů, trubních rozvodů a jejich instalaci včetně nového systému měření a regulace. Zároveň se výrazně snížilo o víc jak polovinu množství čpavku, který se používá pro chlazení ledové plochy. Město Jičín si snížilo náklady také uplatněním odpočtu DPH ve výši asi 1,8 milionů.

Zimní stadion v Jičíně byl otevřen v listopadu 2011. Nadčasová hala podle tvůrců návrhu Miloše Mlejnka a projektanta Pavla Bejčka připomíná obrácenou loď a svými oblými tvary je přizpůsobená přírodnímu charakteru lokality.

Vloni ovšem musela radnice přistoupit k rekonstrukci strojovny, na akci za 10,4 milionů korun však získala dotaci asi 5 milionů korun. (md, kov)