Koná se na „nouzové ploše polního letiště na Vyskři" a je vypsána pro tyto kategorie: malotraktory domácí výroby – pohon jedné nebo obou náprav, traktory tovární výroby (veteráni) do roku výroby 1970 a traktory tovární výroby od roku 1971 po současnost.

Přejímka strojů a prezentace jezdců je od 7 hodin, od 8 hodin začíná jízda zručnosti – slalom a v 11 hodin startuje hlavní závod – jízda souměrnosti. Pro děti do 9 let je od 12 hodin připravena kategorie šlapacích traktůrků.

Novinka: Diváci budou mít možnost vidět Traktoriádu i shora, od 10.00 hodin jsou pro ně připraveny fotolety třímístným vrtulníkem!

Při této příležitosti je vyhlášena také fotosoutěž: každý autor může zaslat pět digitálních fotografií. Budou uděleny tři ceny v podobě finanční hotovosti 300 – 200 – 100 Kč.

Soutěžní práce zasílejte do neděle 5. května 2013 na e-mail: amkvysker@seznam.cz, výsledky soutěže budou zveřejněny ve středu 8. května na www: amkvysker.ic.cz.

První oficiální ročník se uskutečnil 5. května 2007, tehdy se zúčastnilo 15 jezdců na strojích domácí a tovární výroby z blízkého okolí.

Dnes jde o jednu z největších agrárních akcí v širokém regionu, na kterou zavítá kolem pět tisíc lidí. Kromě populárních závodů traktorů zde probíhají i ukázky moderní zemědělské techniky, doprovodné akce pro děti a dospělé a další aktivity.

Kontakt na pořadatele:
Jan Kozák – 737 289 085, amkvysker@seznam.cz