Sedmnáctá benefice neziskové organizace, která pečuje o hendikepované a jejich rodiny, se opět odehraje v Masarykově divadle, kde budou diváci svědky malých zázraků. Program začíná v 16 hodin a ještě před oficiálním zahájením jsou zváni rodiče s dětmi na patnáctou hodinu, kdy se budou všichni zájemci učit skládání origami. Půjde o jeřába.

Podle japonské tradice je jeřáb symbolem splněních přání. „Do křidýlek pak může každý vložit svá přání a na závěr je pustíme do světa,“ pokračuje Jitka Králová. Jakým způsobem je pro všechny překvapením. Benefiční akci moderuje Marek Sýkora a příchozí zhlédnou filmy, animace i tanec.

Sny posbírali v Apropu od každého klienta a na jejich plnění poputuje výtěžek ze sobotní akce. Navíc každý návštěvník si může vybrat sen, který ho osloví, a jemu symbolicky věnovat částku na realizaci. „Plnění snů chceme zdokumentovat a lidem, kteří ho podpořili, pak záznam poslat. „Splnění snů pro sedmdesát klientů bude trvat minimálně dva roky,“ odhaduje Králová s tím, že každý takovýto zážitek přinese klientům radost, zvýší jejich sebevědomí, obohatí je. „Většina snů se týká povolání, někdo se chce setkat s fotbalisty nebo Markem Ebenem. Těšíme se na benefici, pak budeme pracovat na snech,“ slibuje Jitka Králová.

Ilustrační foto
Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka