Akci zahájila poslankyně Parlamentu ČR Martina Berdychová, která návštěvníky přivítala a popřála soutěžícím drakiády dobrý vítr. Přítomnost paní poslankyně byla milým zpestřením, protože jak sama řekla, v Podkrkonoší je a bude doma.

Spolupráce
Zavírání turistické sezony na Zvičině tradičně proběhlo ve spolupráci s DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, s MAS Podchlumí, s Královéhradeckým krajem a se členy sdružení Podzvičinsko. Dům dětí a mládeže připravil drakiádu pro děti, turisté se mohli celé dopoledne bavit za doprovodu bělohradské skupiny No band. Kromě drakiády byla připravena také jízda na ponících a ukázka dravých ptáků.

Návštěvníci si mohli zakoupit regionální produkty – hořické trubičky, keramiku, preclíky, med a medovinu, mýdla z kozího mléka nebo pivo. Dorazil i dráček Zvičiňáček, který dětem pro obveselení rozdával malé dárečky. Na místě nechyběl ani stánek s informačními materiály členů sdružení Podzvičinsko, turisté si mohli odnést letáky a mapy z Podkrkonoší, Hradecka, Krkonoš a z Královéhradeckého kraje.

Součástí akce byla i výstava Fotosoutěže Podkrkonoší 2015, která byla k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého, a vyhlášení výsledků. Ceny do fotosoutěže věnovali členové sdružení a Královéhradecký kraj.

Říjnové sobotní odpoledne přilákalo na Zvičinu řadu návštěvníků, kterým děkujeme za účast.    DM Podzvičinsko