Na veletrhu bylo tentokrát představeno i téma, o kterém se, ač trápí všechny vyhledávané lokality cestovního ruchu, nahlas nemluví, a Sdružení Český ráj ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy téma, jak se chovat, když příroda „zavolá“ a v dohlednu není žádné WC, pomyslně zvedají.

„Jsem ráda, že i návštěvníci vnímají, že je to problém a že se neostýchali seřadit připravené pomůcky, které lidé používají, když si v přírodě odskočí, a to od těch, se kterými si příroda hravě poradí, až po vlhčené ubrousky, které tu zůstanou až do dalších generací,“ komentovala Andrea Stárková ze Střediska ekologické výchovy Český ráj v Sedmihorkách.

Návštěvnost veletrhu byla v pátek o něco slabší než v sobotu, přičemž v první den veletrhu přicházeli hlavně studenti a senioři, v sobotu pak i rodiny s dětmi. „Návštěvníci ve většině případů Český ráj znali, ptali se především na chystané akce, například na oblíbené Staročeské trhy, nebo na tradiční zahájení turistické sezony,“ uvedla ředitelka Sdružení Český ráj Jitka Kořínková. „Z materiálů se doslova zaprášilo po nově vydané tiskovině Rozhledny v Českém ráji,“ doplnila Petra Holanová, která na stánku zastupovala Sdružení Český ráj.

Během veletrhu probíhal doprovodný program se sportovní exhibicí, v malém sále si návštěvníci mohli vybrat z pestré nabídky přednášek. V sobotu byl ke shlédnutí také nový dokumentární film Zdeňka Mrkáčka - Jedinečný Český ráj.

„Největším přínosem veletrhů je osobní setkání se zástupci jednotlivých destinací a návštěvníky samotného veletrhu. Rádi doporučujeme i méně známá místa a těší nás, že se jim naše tipy líbí a rádi se do Českého ráje vrací,“ uzavírá Petra Holanová.

V nejbližší době se Sdružení Český ráj chystá na další prezentační akce u nás i v zahraničí:

* 17.-19. března - Holiday World Praha
* 29. dubna - zahájení turistické sezony, Turnov
* 1. května - Májová slavnost Jičín

Pavel Charousek