Podnítilo je to, že žáci před převzetím vysvědčení absolvovali malé kolečko. Obešli všechny učitelky, které s třídou za posledních devět let měly co do činění. Pedagožce Evě Dlouhé se zalykal hlas nejvíce. Byla to totiž ona, kdo tyto již prakticky dospělé lidi na počátku cesty vítal v lavicích pro prvňáčky. „Byla to jedna z mála tříd, kde děti držely pevně pospolu, přestože jich bylo devětadvacet. Naprostá většina žáků byla úžasných, měla jsem je hrozně ráda a bylo mi těžko, když jsem je opouštěla. Teď jsem naměkko, když si uvědomím, že na té škole už nebudou," svěřila se.

Z kolektivu třídy na sebe nejdůležitější roli vzala výřečná a charismatická (teď už i bývalá) žákyně Blanka Kobrlová. Každé navštívené učitelce předala květinu a jménem všech pronesla slova díků. Nakonec se pocty dočkala i pedagožka Lenka Paličková, která deváťáky dovedla až do včerejšího velkého finále.

Zajímalo nás, jak posledních devět let hodnotí sami budoucí studenti. „Třída byla úplně neskutečná, všichni byli super. Dobře jsme spolu vycházeli. Učitelé byli taky úžasní, tedy pokud jsme je zrovna něčím nenaštvali. A prostředí školy je skvělé, hezky zařízené," uvedl Jan Kašpar, který v září nastoupí na multimediální střední školu v Poděbradech. Bude ji navštěvovat společně se svým dosavadním „lavicovým" kolegou Vítem Kracíkem. „Na školu budu vzpomínat určitě v dobrém, bylo to fajn. Třída byla nejlepší, jakou jsem si mohl přát. Plánujeme rozlučkový sraz a další určitě přijdou," řekl Vít.

„Třída byla úžasná. Za těch devět let jsme se dobře poznali a máme se rádi. Nedokážeme si představit, že se v září už neuvidíme. Úžasný byl i učitelský sbor. Na září se celkem těším, ale trochu si nejsem jistá, jestli jsem si vybrala tu nejlepší školu," zapochybovala Veronika Ondřichová. Tak možná ji přesvědčí skutečnost, že Masarykovu obchodní akademii, již si zvolila, mají od nynějška v hledáčku slavné české kapely.
Všem, nejen žákům a studentům, přejeme krásné léto.