A ještě dodejme, že na Masarykovu obchodní akademii slavnou formaci dostali sami studenti ze třídy 3.B svým zápalem.

V tělocvičně

Nadšenci se totiž zúčastnili soutěže. Natočili videoklip, který zaujal pány z Chinaski a poté ještě zvítězil v internetovém veřejném hlasování.

Na páteční velký den studenti pro kapelu upekli dort a společně s představiteli školy připravili pódium v tělocvičně. Jako první na něj vstoupil ředitel Jiří Tajč. „Víte, stalo se zvykem, že po rozdání vysvědčení se tu vždy konal koncert studentské kapely Yellow Sweet Bananas. Jenže všichni už odmaturovali a jsou pryč. Naštěstí přišla třída 3.B s nápadem, díky kterému sehnala celkem slušnou," a ředitel se musel kvůli smíchu odmlčet, „náhradu," následoval výbuch veselí a potlesk, „a sice kapelu Chinaski!"

Poté ho na prknech vystřídala studentka ze zmiňované třídy Veronika Vinšová, jež má lví podíl na tom, že se privátní koncert mohl uskutečnit. Je autorkou námětu videoklipu, jeho střihačkou a také si v něm i zahrála. „V žádném případě jsem nečekala, že vyhrajeme. Je to obrovský úspěch a důkaz vůle naší třídy. V jeden den jsme to vymysleli a během druhého natočili. Mám neskutečnou radost."

„Výsledek hlasování jsme zjistili o půlnoci, takže třída ani nespala. Pak následovaly gratulace od učitelů. Bylo to bezvadné," popsala dojmy Veronika Vinšová. Hodinový koncert byl ryze privátní. To na jednu stranu znamená, že šlo o opravdový luxus, na druhou však také to, že nebylo možné pozvat studenty jiných škol ani absolventy „obchodky", natož veřejnost. Jičínský deník z lokálních médií na událost dorazil exkluzivně.

„Studenti 3.B jsou pracovití, perfektní lidé, kteří si s videoklipem dali spoustu práce. Kdyby do toho tolik úsilí nevložili, tak dnes prostě převezmeme vysvědčení a jdeme domů. Díky nim si dnešek budeme pamatovat hodně dlouho," ocenil své kolegy student Olin Telychka.