A že je nejvyšší čas, na tom se shodují jak radnice, tak sportovci či pravidelní návštěvníci areálu.

„Já netvrdím, že šatny dosluhují. Před dobrými deseti lety dosloužily a teď jsou opravdu na odpis," pohrál si se slovy radní Ladislav Brykner (za ODS), v jehož gesci jsou  sportovní aktivity města.

Nedá se tam dýchat

„Hurá! V šatnách už nebude cítit septik! Ty odpady tam podle mě nečistili už hodně dlouho. Teď se tam vážně nedá dýchat. Vždycky se snažím co nejrychleji převléknout a zmizet odtamtud," prohlásila Eliška Smolíková, která je členkou jičínského basketbalového týmu.

Zastupitelé dali plánu předběžně zelenou. Projektovou dokumentaci zpracuje Roman Jandera  za přibližně 264 tisíc korun. Město s ním uzavře smlouvu o dílo.

Kolik si vlastní přestavba vyžádá peněz, to se teprve ukáže.  „Nejprve chceme zjistit celkový rozsah rekonstrukce. Ten nyní vůbec neznáme. Čekáme na zpracování dokumentace," uvedl Ladislav Brykner. Zatím ani není jasné, kdy se s renovací začne.

Podle vyjádření zastupitelů města zatím panuje shoda, že  areál revitalizaci nutně potřebuje.

Jde o prestiž města

„Považuji to za důležité. Nezapomínejme, že v Jičíně probíhají i extraligové zápasy v házené. Sjíždějí se sem sportovci z daleka," prohlásil radní Luděk Havel (za Sdružení pro Jičín). Riziko spočívá v tom, že vysoké náklady by odhodlání zastupitelstva mohly zviklat.