Nad otevřením zařízení přemýšlela už dlouho. Navedla ji situace nedostatku míst ve školkách na Jičínsku, kdy si občané stěžují na nedostatek míst pro jejich ratolesti.

Kapacita zařízení

Maximální kapacita nové školky je zatím jedna třída pro 15 - 20 dětí ve věku od dvou do šesti až sedmi let. V budoucnu se chystá rozšíření budovy o další třídu.

 Pracovní doba je od sedmi hodin do půl páté. Měsíční školné činí 8 000 tisíc korun, což je za pobyt ve školce v rozsahu 8 hodin denně. V této částce je zahrnuta strava, provoz školky, návštěva různých akcí, narozeninové oslavy, odměny dětí při školkových aktivitách.

 Otevření budovy se plánuje na konec září. Školka dále nabízí webkamerový systém, kdy rodič může kdykoliv zkontrolovat svého potomka prostřednictvím kamery. Na děti čeká plavecký kurz, školička v přírodě, výlety, přemýšlí se i o lyžařské školce. Pro školkové, ale i neškolkové kluky a holčičky se v odpoledních hodinách plánují do budoucna kroužky jako je například flétna, angličtina, výtvarná výchova a možná i pohybové cvičení. Obědy se budou do školky dovážet, ale zatím ještě vybrán dodavatel.

 „V tuto chvíli není školka zprovozněna. Nyní probíhají rozsáhlé úpravy ze stran požadavků hygieny a bezpečnostních opatření. Vše musí být podle vyhlášek. Některé záležitosti jsme začali řešit až v této chvíli, a nyní musíme čekat na vyjádření ze stran úřadů, proto otevíráme až v říjnu,“ řekla Lucie Pavlíčková.

 Doufáme, že školka se stane moderním zařízením a těšíme se na návštěvu dokončeného interiéru.

Názor maminky

Jak se líbí v nové školce maminkám? Na to nám odpověděla jedna z nich. „Přišla jsem se podívat ze zvědavosti. Chtěla jsem porovnat, jaký je rozdíl mezi touto a státní školkou, což zatím nemohu posoudit, protože objekt je ve výstavbě. K cenám, které jsem si vyhledala na internetu, jen tolik. Rozhodně své dítě do zařízení nemohu umístit kvůli financím, a myslím si, že spousta rodičů na tom bude podobně. I když zatím netuším, jak bude vypadat výchovně vzdělávací činnost, i tak dávám přednost státní školce,“ uvedla paní Jana.

 Pro porovnání kolik zaplatíte měsíčně ve státní školce jsme oslovili učitelku Dagmar Reinbergrovou z Mateřské školy J.Š. Kubína: „Cena za umístění dítěte je čtyři sta korun měsíčně, ale zvlášť se hradí obědy. Pro děti od tří do šesti let stojí dvacet šest korun na den a pro předškoláky dvacet osm korun.“

Ceník školky Pastelka

-  20 dní v měsíci
8 hodin – 8 000,- (50 Kč/hod.)
6 hodin – 6 000,- (50 Kč/hod.)
4 hodiny – 5 600,- (70 Kč/hod.)
-   3 dny v týdnu
8 hodin – 6 240, 4 hodiny – 3 600,
-2 dny v týdnu
8 hodin – 4 800,-
4 hodiny – 3 040,-
-1 den v týdnu
8 hodin – 3 040,-
4 hodiny – 1 920,-
-Krátkodobé hlídání
od 3 let – 150 Kč/hod.
do 3 let – 180 Kč/hod.

PAVLA ŠKALOUDOVÁ