Lidé se zásobují prioritně rouškami, léky na snížení teploty i dezinfekcí a jednorázovými rukavicemi.

V trutnovské lékárně U Anděla strážce na Krakonošově náměstí stoupl zájem o roušky už v minulém týdnu. Nejvíce žádané jsou jednorázové. Starší a nemocní lidé pak nakupují dvojkové respirátory, které sice nejsou na opakované použití, ale poskytují vyšší ochranu.

Soud, ilustrační foto
Za vraždu novorozence 16 let. Vrchní soud potvrdil trest pro ženu z Jičínska

Dostatek zásob

Dezinfekci si podle lékárnice lidé nakupují v drogeriích, kde je cenově dostupnější. Zásob tu mají dostatečné množství.
V Benu lékárně v hradeckém Futuru poptávka po rouškách od dubna zůstává na stejné úrovni. Ústenky zde nabízí jednorázové, jednu za 25 korun a nebo dvojkové respirátory z Číny. V zásobě mají i dostatek rukavic a dezinfekčních prostředků. Ty prý ale zákazníci nyní tolik nekupují.


V lékárně U Stříbrného orla v Náchodě prodají denně kolem 30 roušek, v pátek to bylo dokonce 81. Jsou opět vyhledávaným artiklem, i tady je nakoupíte za 25 korun. K dostání jsou i dvojkové respirátory. Po dezinfekci a rukavicích zatím výrazná poptávka není, ale lidé se opět předzásobují především paraleny.

V Královéhradeckém kraji bylo podle hygieniků ke středeční 16. hodině 269 osob s prokázaným onemocněním a 43 aktuálně nemocných.


Lékárna U sv. Havla v Rychnově nad Kněžnou sídlí na poliklinice, kde se právě vrací k zavedení roušek v ordinacích, takže nákup ústenek je na zdejší poliklinice aktuální. V souvislosti s tím, že se hovoří o nastupující druhé vlně onemocnění covid-19, je narůstající i poptávka po rouškách ze strany obyvatel města.

Hradečtí hokejisté zahájili přípravu na ledě
Růžička o Hradci: Kdo je v karanténě? Jména nechtějte

Roušky za lepší cenu

Zvýšený zájem o roušky, dezinfekci i rukavice registruje také jičínská Lékárna TRIO. Jednorázové roušky tu seženete za 15 korun jednu.
„Snažíme se oslovit více dodavatelů, někde nabízí ústenky až třikrát předražené,“ říká k cenovým relacím magistra Martina Sálová. Lidé tu nakupují i dezinfekci na ruce a také jednorázové rukavice, kterých je prý u dodavatelů stále nedostatek.

S návratem některých covidových opatření je vidět, že mnozí klienti lékáren jsou zmateni a nevědí, zda si musí při nákupu roušku nasadit, nebo ne. Do lékáren v Královéhradeckém kraji se zatím tato povinnost nevrátila. Deníku to potvrdil hejtman Jiří Štěpán.

Safari park Dvůr Králové hlásí nové přírůstky
Zoo ve Dvoře jásá. Tři lvíčata, která se narodila, jsou v pořádku