Řadové budovy působí krajně ohyzdně, což představitele Kopidlna i občany pálí o to více, že stojí přímo u frekventované komunikace. Proto je radnice chce zbořit.

Kopidlno vlastní tři ze čtyř inkriminovaných staveb. V pondělí se řešila především otázka té čtvrté, čp. 23. Zastupitelstvo rozhodlo o odkupu, ten však skýtá jistá úskalí.

Problematiku přednesl místostarosta Václav Šimůnek. Uvedl, že dům z poloviny vlastní finanční a realitní firma Creo Valore se sídlem v Praze. Druhou polovinu objektu drží fyzická osoba – Jana Kolátorová. „Společnost Creo Valore nám sděluje, že má možnost získat druhou polovinu do svého vlastnictví. Požaduje však, aby město pak budovu odkoupilo," řekl.

Co s parcelou?
Posléze se rozhořela diskuse. Někteří zastupitelé se dotazovali rady, zda již má koncepci, co s uvolněným prostorem po demolici dělat. Obávali se, jestli v zástavbě města nevznikne trvalá „díra". Proti tomu se místostarosta ohradil. „Když zbouráme část, vznikne díra. Když to strhneme celé, bude to zajímavá parcela pro stavební záměr."

Zastupitelé souhlasili, že město dům čp. 23 od firmy Creo Valore odkoupí, ale maximálně za 300 tisíc. Proces může trvat i čtvrt roku. K demolici ostatních domů město určitě přistoupí ještě letos.