První výlov přinesl nečekané žně, a to především u tolstolobiků. Z rybníka jich při zátahu vyznavači Petrova cechu vytáhli 550 o hmotnosti 8 až 12 kilogramů.

„Ohromné přírůstky nás překvapily, této rybě se tu opravdu daří," vykládá Jaroslav Štieber, předseda místní rybářské organizace, která si v příštím roce připomene 75. výročí založení. Celkem rybáři vytáhli z vod 128 metrických centů ryb, z toho asi 4 tisíce kaprů, 80 pětikilových amurů, 43 štik, 70 candátů a 48 sumců o hmotnosti 8 – 10. kilogramů. Kapitálním úlovkem byl bílý, téměř dvoumetrový sumec o váze zhruba 50 kilogramů, který se vrátil do Šibeňáku, aby střežil jeho vody. 

Ostraha je na místě. Rybáře totiž trápí zloději ryb, kteří způsobují organizaci značné finanční ztráty. „Škodí nám pytláci, které pronásleduje vedle rybářské stráže i městská policie," poukazuje na adresu zlodějů Jaroslav Štieber. Do 29. října jsou nyní hájeným rybníkem Dvorce, a to z důvodu nasazených ryb, které se sem přestěhovaly ze Šibeňáku. Rybáři mají k dispozici pro rybaření tyto nádrže:

Kníže – Jičín 4ha
Dvorce – Robousy 30 ha (nyní hájen)
Hlíza – Dřevěnice 4,4 ha
Bonda – Radim 2 ha rybník je odbahněn a napouští se
Oborský – Jinolice 9 ha
(s novým majitelem smlouva na pronájem)
Marešák – Lužany 3 ha
Němeček – Jinolice.