Právě ve Valdštejnově městě a jeho okolí se odehrávají příběhy Rumcajse, Manky, Cipíska a dalších postaviček. Jičín se už chystá na letošní pohádkový festival, který začíná 13. září. A právě středa je věnována postavě Rumcajse, který slaví 50. výročí od prvního uvedení v televizi. Festival zahájí tradiční průvod masek v čele s patronem Pohádkového města Jiřím Lábusem.

NOVÝ REKORD

V průběhu průvodu pak proběhne zápis do české knihy rekordů v co největším počtu postav z pohádek o loupežníku Rumcajsovi v pohádkovém průvodu a vznikne zbrusu nový rekord.

Organizátoři festivalu tak oslovují především děti, aby se převlékly za Rumcajse nebo jiné pohádkové postavy z pohádek a zapojily se do průvodu. Nejzajímavější masky čeká odměna na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí, kde získají vstupenky na sobotní galaprogram.

Pohádkový průvod se vydá do ulic Jičína ve středu 13. září v 16 hodin. Řazení proběhne již od 15.30 u 2. ZŠ na Husově ulici.

„Průvod zakončíme na hlavním pódiu na Valdštějnově náměstí velkolepými oslavami Rumcajsových narozenin,“ slibuje za pořadatele Jana Jiránková.

Certifikát o zapsání Rumcajse do české knihy rekordů pak bude věnován rodině Čtvrtkových a Pilařových.