Jaké změny se dotknou v letošním roce města, které se prvořadě pustí do budování bazénu?
Do konce volebního období by například neměla nastat změna v případě likvidace původní budovy domova pro seniory ve Svatojánské ulici. „Zatím se s objektem nic nestane, ani nepočítáme s jeho rekonstrukcí," vyjadřuje se k osudu této stavby starosta Rudolf Cogan.

Zájem podnikatelů je údajně o opuštěnou stavbu v Ruské ulici, která je rovněž v majetku města. Firmy by tu chtěly vybudovat dům s pečovatelskou službou. „Město má zajímavé nabídky, úvahy jsou různé, se společnostmi jednáme. Dům s pečovatelskou službou by se určitě hodil," přemítá starosta. Domov důchodců je nyní plně obsazen, ale když lidé potřebují, město je schopno jim do měsíce, dvou ubytování poskytnout.

Rozbředlý problém
Rozbředlý problém vidí starosta v rekonstrukci packého náměstí. Prvořadá je nyní stavba bazénu, rekonstrukce MKS a poté by mělo přijít na řadu vypsání architektonické soutěže na přestavbu náměstí. „Tady je problémem zadání. Samospráva musí přesně vědět, co v centru chce. Je tady tolik variant, že je to těžké stanovit," přiznává Cogan.

Díky novému rozpočtovému určení daní má město v rozpočtu o deset milionů víc. S těmi se zatím počítá jako s rezervou rozpočtu.V letošním roce budou mít navýšený rozpočet Technické služby, které by měly posílit o dva pracovníky. Lépe se bude zřejmě dýchat i MKS, které se zbavilo prodělečného provozu kina. Knihovna dostala o deset procent prostředků víc a polepšila si i všechna školská zařízení včetně ZUŠ.

Nejvíce jsme přidali sportovcům
„Výrazně jsme přidali i sportovcům, procentuálně nejvíce fotbalu a Tělovýchovné jednotě. Šlo o politické rozhodnutí," říká jednoznačně starosta Rudolf Cogan.

„Dokázal bych si představit přísnější požadavky na provoz města, ale organizace jsou už dlouhodobě podfinancované a je dobře, že nové rozpočtové určení daní nám pomohlo jim pomoci, ale maximálně dvěma miliony. Zbylých osm milionů jde do investic. V jiných městech mají možnost se rozežírat, ale já doufám, že u nás to nelze nazvat brutálním rozežíráním," pokračuje R. Cogan.

Od prvého ledna je v Nové Pace zakázán podomní prodej, a to stejně i v osadách. Lidé tento požadavek jasně vyjádřili v anketě v rámci podzimních voleb. To znamená, že už by se tu neměli objevovat prodejci nejrůznějších produktů a služeb.

„Půjde o přestupek, a pokud se někde prodejci objeví, lidé by měli upozornit policii," nabádá občany starosta Rudolf Cogan. Trhy na náměstí zůstávají.