Ulice Koněvova a Markova by jeden den v červnu mohly být na několik hodin uzavřeny. Motoristé chtějí částečně navázat na tradici motocyklových závodů Cena Prachovských skal a uspořádat jízdu pravidelnosti.

Městská rada je na vážkách. S povolením počká na setkání s pořadateli, kterými jsou Automotoklub Český ráj společně s Autoklubem České republiky, a dopravními policisty. Uskuteční se 7. března. Závod by se konal na konci června. Jednání má v gesci jičínský místostarosta Vlastislav Matucha. „Ulice by rozhodně nebyly uzavřeny na celý den. Nejde o rychlostní závod, ale jízdu pravidelnosti," uvedl na dotaz, zda nejde o příliš nebezpečný podnik.

Jízda pravidelnosti
Slova místostarosty potvrdil Martin Sodomek, člen prezidia Autoklubu České republiky. „Šlo by o závod Jízda pravidelnosti historických závodních motocyklů. Délka okruhu by byla tři tisíce tři sta metrů a závod by částečně vedl po trase Ceny Prachovských skal. Jely by se všechny kategorie historických motocyklů.

V jízdě pravidelnosti jsou závodníci bodováni za to, že kola odjedou ve stejných časech." V praxi to vypadá tak, že účastníkům je měřeno druhé kolo a potom nějaké další, přičemž nevědí jaké. Čím více se časy shodují, tím lépe jsou ohodnoceni. Vítězem se tedy nestává nejrychlejší jezdec.

Jízda pravidelnosti se koná v Nepomuku, Dvoře Králové nad Labem a v Branné v Jeseníkách. Do loňska se odehrávala v Hořicích. Jičín by mohl tuto štaci seriálu převzít.