A to „otevřeno" má rozhledna po celé léto vždy v sobotu od 12 do 17 hodin, stejně jako předchozí sezóny až do konce září.

Oproti loňskému roku je rozšířen sortiment upomínkových předmětů – konkrétně o magnetky s motivem vyhlídkové věž. Nikde jinde než v její pokladně tento sběratelský sortiment získat nelze, stejně jako například loňskou novinku – turistické vizitky – nálepky s fotografií rozhledny do takzvaného Turistického deníku. Každý rok je pro turisty pořízeno nějaké nové lákadlo, aby měli důvod se znovu vracet.

Provozovatelem vyhlídky na vysílači mobilního operátora T-mobile Kozinec na kótě 608 metrů nad mořem je celostátní Klub přátel rozhleden. Ochoz ve výšce 26 metrů nad zemí nabízí pozoruhodné výhledy na celý masiv Krkonoš včetně Sněžky, Kotle nebo Černé hory a také na Český ráj či hrad Pecka.

Znovuotevření

Po svém postavení v roce 2004 byla rozhledna pro nezájem místních úřadů mnoho let uzavřena, až se jí v květnu 2009 ujali členové dobrovolného spolku Klub přátel rozhleden, kteří na služby jezdí z celé republiky.

Rozhledna Kozinec.V jiné dny než sobotu není bohužel přístup, vzhledem k dojíždění správců, možný. Je ale jisté, že když má někdo o zajímavý výhled zájem, cestu si naplánuje. Loni se na vyhlídkové plošině o sobotách vystřídalo takřka 700 turistů. Přístup je z vlakové stanice Horka u Staré Paky na trati 030 Pardubice – Liberec po zelené značce. Odbočka k rozhledně (GPS: 50°31'6"N, 15°33'27"E) je vyznačena.

Parkovat lze u silnice č. 16 (GPS 50°31'16.5"N, 15°33'58"E) – k věži se pak jde 1 km po zelené značce.
Více informací lze najít na webových stránkách kozinec.xf.cz nebo také kpr.kvalitne.cz.    Pavel Gejdoš