VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Roubenka z Předklášteří

NOVÁ PAKA - Zpráva z redakčního mailu.

22.7.2007
SDÍLEJ:

Motiv z pozvánky vydané Novou Pakou jako informativní tiskovinu - program oslav 650 let města.Foto: MÚ Nová Paka

Dostala jsem novou knížku Lázně Bělohrad – Vlastivědná čítanka a horlivě jsem hledala, zda je zde zmínka o Nové Pace. Ve fotografické příloze jsem našla typický pohled na klášter od jihu se střechami domků a korunami stromů na svahu pod klášterním kostelem. V popředí fotky roubenka č.p. 166 na nároží ulic Lomnické a Záhorského.
Jindy jsem čekala na autobusovém nádraží na spoj. Na vývěsní tabuli byla upoutávka na probíhající výstavu Oskara Teimera v Malém sále MKS. Na plakátu byl motiv Nové Paky – klášter s roubenkou č.p. 166. Dole bylo napsáno, že část výtěžku z prodeje bude použita na výstavbu psího útulku. Napadlo mě, že tento domek dělá službu druhým, a přitom by sám potřeboval pomoct.
Vybírala jsem pohlednici Nové Paky pro své známé. Na většině z nich byla majestátně vyhlížející věž klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie a pod ní skromně se krčící ona roubenka s mansardovou střechou. Bezpochyby všichni Novopačané cítí, že ten domek patří k jejich městu stejně jako kostel nad ním. A proto jsme již v loňském roce s vedením města hledali cestu nejen pro jeho záchranu, ale i vhodné využití.
Současný majitel Ing. Horák přiznal už v roce 2005, kdy dostal finanční podporu z Havarijního programu Ministerstva kultury ČR na opravu střechy, že nebýt této podpory, do oprav by se nepouštěl. Projekt na jeho sanaci z února 2005 od Milana Birtuse odhalil značné poškození dřevěných částí i zděné soklové části. Záměr aktivnějšího využití půdního prostoru pro bydlení neumožňuje negativní postoj památkářů k prosvětlení půdy okny ve střeše. Nabízenou finanční podporu na sanaci obvodového zdiva v roce 2006 již Ing. Horák odmítl a nabídl svůj dům k prodeji realitní kanceláři. Situace s rozestavěnou kulturní památkou v historické části Podklášteří v Nové Pace byla již vloni řešena ve Výboru pro památkovou péči a bylo jednáno o tom, že regionálně významnou drobnou nemovitost koupí město za cenu zhruba odpovídající nákladům vloženým na opravu od roku 2005 a bude zvoleno vhodné využití, například umístění informačního centra v tomto velmi exponovaném místě nedaleko parkoviště a nejvýznamnější kulturní památky. V krámku, který původně sloužil jako lékárna, se zdá být vhodné umístění například prodejny suvenýrů.
Letošní finanční příspěvek nemohl být přidělen, neboť úředníci nezajistili včas sepsání a odsouhlasení nákupní smlouvy. Též k prohlášení ochranného pásma bývalého kláštera paulánů v Nové Pace pracovníky MÚ nedošlo, ačkoliv jsou podklady od Národního památkového ústavu více než rok zpracovány a hranice pásma byla konzultována a stanovena. Doufejme, že nedojde k dalším demolicím barokních domů v nejstarší části města během diskusí o cestovním ruchu Novopacka mezi našimi úředníky a médii ve Středomoří, a nabyté inspirace z ostrova Lesbos nebudou brzdou při opravě české roubenky č.p. 166 v Záhorského ulici.
A propos, všimli jste si padajících sgrafit z novorenesanční budovy Integrované střední školy na náměstí vedle kostela? Už nám spadla druhá mořská panna!

22.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Pracovníci veřejné správy vydávající různá 18 810 Kč

Pracovníci veřejné správy vydávající různá povolení REFERENT/-KA OCHRANY VOD. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REFERENT/-KA OCHRANY VOD, , Město Nová Paka , dle § 7 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. o úřednících územních samosprávných celků a změně některých zákonů, v platném znění (dále jen zákon 312/2002 Sb.), , vyhlašuje výběrové řízení, , na obsazení místa: referent ochrany vod - vodoprávní úřad odboru životního prostředí MěÚ Nová Paka , náplň práce: stání správa na ochrany vod - výkon agendy vodoprávního úřadu, pracovní poměr: na dobu neurčitou, , I. Základní předpoklady uchazečů:, a) státní občanství ČR, popř. cizí státní příslušník s trvalým pobytem v České republice, b) způsobilost k právním úkonům, c) bezúhonnost, , II. Kvalifikační požadavky: , - vysokoškolské vzdělání environmentálního zaměření, popř. stavebního zaměření, nebo v oboru hydrologie, hydrogeologie, zemědělství či krajinného inženýrství, dále pak v oboru veřejné správy, - vítána zkouška zvláštní odborné způsobilosti ve vodním hospodářství, praxe v oblasti vodního hospodářství, III. Další požadavky zaměstnavatele: , a) řidičské oprávnění sk. B, b) dobrá znalost práce na PC, c) spolehlivost, , IV. Termín pro podání přihlášky: do pondělí 30. dubna 2018, , V. Způsob podání přihlášky:, Přihláška musí obsahovat náležitosti uvedené v ust. § 6 odst. 3 zákona č. 312/2002 Sb. a musí k ní být připojeny tyto doklady:, Životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech, Výpis z evidence rejstříku trestů ne starší 3 měsíců, Ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, Další doklady prokazující kvalifikaci uchazeče, , VI. Další informace pro uchazeče: lze získat u tajemníka městského úřadu nebo u vedoucího odboru životního prostředí Ing. Miroslava Pyciaka, tel.: 493 760 170, , VII. Místo podání přihlášky: Písemnou přihlášku lze zaslat poštou na adresu , Městský úřad Nová Paka, Dukelské nám. 39, 509 24 Nová Paka, nebo předat osobně na podatelně v budově Městského úřadu Nová Paka, sekretariát dv. č. 40, , VIII. Platové zařazení: Dle § 122 a násl. zákoníku práce a nařízení vlády č 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě je plat stanoven v 9. resp. v 10. platové třídě. , , Městský úřad si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů, nebo výběrové řízení zrušit.. Pracoviště: Město nová paka [680], Dukelské náměstí, č.p. 39, 509 01 Nová Paka. Informace: Sucharda Zdeněk, +420 493 760 180.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/-ka MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 31. Poznámka: V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: jobs@cscargo.cz, případně volejte na tel.: 724 741 258 Havelka., Požadujeme základní vzdělání, ŘP sk. C+E, praxe v MKD výhodou, profesní průkaz způsobilosti řidiče, kartu do tachografu, psychologické vyšetření. Vhodné pro absolventy, občany EU, cizince na zaměstnanecké karty. Nabízíme PP na dobu neurčitou, náborový příspěvek.. Pracoviště: C.s.cargo a.s. jičín, Hradecká, č.p. 1116, 506 01 Jičín 1. Informace: Jindřich Havelka, +420 724 741 258.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 500 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI - pracoviště Staropacká sokolovna, Stará Paka., V případě zájmu volejte na tel.: 724 872 790 pí Petra Šimůnková ve všední dny od 8:00 - 18:00, nebo pište na e-mail: info@staropackasokolovna.eu. Můžete se dostavit i osobně do Staropacké sokolovny., Vhodné pro absolventy/-ky, mladistvé do 18-ti let i pro osoby zdravotně znevýhodněné.. Pracoviště: Oldřich vrabec - restaurace staropacká sokolovna, Sokolská, č.p. 173, 507 91 Stará Paka. Informace: Petra Šimůnková, +420 724 872 790.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklid - prac. Jičín. Požadované vzdělání: neúplné základní. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80.8 kč, mzda max. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: PČR Jičín, Balbínova č.p. 23, 24, 25, 26., Informace o pracovním místě: Klasický úklid společných prostor a kanceláří, zametení, vytření podlahových ploch, běžné úklidové práce. , Ranní směny od 7:30 - 15:00 hod., PO - PÁ. Prac. poměr na dobu určitou. , Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle par. 80 zák. č. 435/2004 Sb. (OZP). , Kontakt: 723 612 506, prace@forcorp.cz. První kontakt POUZE telefonicky nebo mailem., Nechodit na pracoviště!. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. pčr jičín, Balbínova, č.p. 23, 506 01 Jičín 1. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matějova šance na život

Matějova šance na život. V Miletíně se bude hledat vhodný dárce

Házenkáři Baníku (v černém) porazili v prvním utkání Jičín 29:19.

Titul přeji Plzni, my se o páté místo porveme, slibuje Mašát

Klíšťata útočí. Ucítila teplo

Královéhradecko - Téměř letní teploty vytvořily ideální podmínky pro obávané cizopasníky. Letos zaútočila dříve než obvykle.

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

TIP LIGA: Do vedení se po pátém kole dostal Alois Dejl

Jičínsko - Pátým kolem pokračovala fotbalová Tip liga čtenářů Deníku. Nejlepší tipy v něm měl jediný hráč, který získal 14 bodů.

Žena a rakovina prsu. Citlivé téma očima mladých fotografů

Hořice - V pondělí se na radnici uskutečnila vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT