„Modernizace krajských nemocnic je jednou z priorit kraje. Nový pavilon jičínské nemocnice zajistí moderní prostory pro laboratoře, transfúzní či onkologické oddělení,“ informoval hejtman. Spolu s dalšími zástupci kraje, města Jičín a Zdravotnického holdingu, který nemocnice v Královéhradeckém kraji provozuje, poklepali v lednu letošního roku na základní kámen a tím výstavbu oficiálně zahájili.

Už od září se v areálu jičínské nemocnice poctivě bourá a kope, na konci ledna představitelé Královéhradeckého kraje, nemocnice a města Jičín konečně stavbu slavnostně zahájili s tím, že doufají, že ji budou v termínu také slavnostně zakončovat.
Poklepáno, může se stavět! Pavilon A jičínské nemocnice by měl stát do dvou let

V moderní novostavbě vznikne primárně onkologické oddělení a laboratoře. Podle starosty města Jana Malého by v budoucnu mohl nový pavilon nabídnout také magnetickou rezonanci, která by jičínskou nemocnici posunula kupředu při nutných vyšetřeních.

Požadavky moderního zdravotnictví

„Těším se, že vysněný pavilon pomůže jičínské nemocnici vyrovnat se požadavkům zdravotnictví ve 21. století,“ doplnila Dana Kracíková, starostka Železnice, bývalá ředitelka nemocnice a členka dozorčí rady Zdravotnického holdingu.

Po prvním měsíci prací je areál bývalé interny k nepoznání. Vznikne tu moderní Pavilon A.
Stará interna je zbouraná, nahradí ji Pavilon A. Podívejte se na fotky před a po

Celý projekt výstavby Pavilonu A bude Královéhradecký kraj stát 318 milionů korun bez DPH a dokončení je plánováno na červenec 2023. „Neustále někde poklepávám na základní kameny, už bych chtěl konečně i něco otevírat. Doufám tedy, že brzo dokončíme práce i tady,“ uvedl při zahájení stavby krajský radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink. Přání slavnostně otevírat Pavilon A už příští rok sdílí také ředitel jičínské nemocnice Tomáš Sláma.