S vývojem techniky byla dalším pomocníkem motorová stříkačka firmy Stratílek z Vysokého Mýta v roce 1928, tu sbor vlastní, kromě jiné techniky, dodnes.

JAK HLASOVAT
Pošlete co nejvíce SMS zpráv ve tvaru DOBRACI ROHOZNICE na telefonní číslo 90 011 04.
POZOR! Hlasy pro hasiče z Rohoznice posílejte do pátku 22. dubna do 15 hodin.
Každý, kdo pošle, SMS zprávu má šanci získat pivo na měsíc zdarma. Počet SMS z jednoho telefonního čísla není omezený.

Nový typ stříkačky PPS 8 a jednoosé motorové stříkačky DS 16 byly zakoupeny v roce 1960. V tomtéž roce byla dostavěna hasičská zbrojnice, kde je uložena a připravena technika na zásah. V průběhu těchto let byla založena i první družstva hasičů.

Na středeční natáčení pořadu Českého rozhlasu Hradec Králové se u zbrojnice sešli nejen hasiči – malí i velci, muži i ženy, ale také „obecenstvo" z řad obyvatel obce. S koňským povozem – hasičskou stříkačkou vozil zájemce starosta obce Miloš Nosek. Ráda se svezla také rozhlasová redaktorka Jiřina Mužíková a konstatovala, že takto ji ještě nikde u hasičů nepovozili. Pak na místě uskutečnila rozhovor se starostou SDH Miloslavem Stránským a dalšími přítomnými, nevyjímaje nejmladší členy sboru – děti.

Mladí hasiči

V roce 1972 vznikl pod vedením pana Josefa Vondrouše kroužek mladých hasičů. Z okresního kola hry ,,Plamen" přivezli několik medailí. Největšího úspěchu dosáhli pod jeho vedením dorostenci, kteří se v roce 1985 probojovali na krajské kolo. Do hasičské zbrojnice přibyla PPS 12, která byla využita zejména na soutěže.

V roce 1986 převzal vedení mládeže Ladislav Dufek, současný velitel rohoznického sboru. I pod jeho vedením mladí hasiči úspěšně bojují a přivážejí ze soutěží řadu pohárů a medailí. V roce 2010 se podařilo kolektivu mladých hasičů zvítězit v okresním kole hry ,,Plamen". Dorostenci se probojovali celkem čtyřikrát do krajského kola, v roce 2003 přivezli bronzové medaile z Dobrušky.

Z důvodu rostoucí konkurence byla zakoupena v roce 2002 soutěžní stříkačka PPS 12 s motorem TAZ 1500.
Problémy s cestováním byly vyřešeny v roce 2007 nákupem dopravního vozidla Wolksvagen LT 28 z financí Obecního úřadu v Rohoznici.

„Náš sbor je zařazen do kategorie JPO V, v působnosti obce. V nedávné minulosti jsme zasahovali u požárů stohů slámy v ZD Miletín, při kterých jsme dohašovali a vykonávali hlídky. V současné době jsme nápomocni jednotce SDH Miletín hlavně při povodních, které do naší obce říčka Bystřice přináší," informuje Ladislav Dufek.

Kulturní život

Každoročně sbor připravuje pálení čarodějnic, ve spolupráci s obecním úřadem a s mysliveckým sdružením se podílí na Dětském dnu. Hasiči připravují různé soutěže pro děti i dospělé, například turnaj v pétanque či soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Oblíbenou novinkou se stává letní biatlon na kolečkových bruslích. Pro mladé hasiče organizujeme vícedenní soustředění a pořádáme výlety.

„Velice zajímavý zásah jsme měli při požáru čapího hnízda v roce 1997, které bylo vystavěno přímo na elektrickém vedení a chytlo v důsledku zkratu. Po použití práškového RHP se mohli nájemníci vrátit a každým rokem se věrně vrací dodnes.

Ve sboru mají také velice šikovné výtvarníky a kreslíře, kteří se účastní v rámci výtvarné soutěže ,,Požární ochrana očima dětí" a získávají řadu ocenění v okresním i krajském kole; největším úspěchem je vítězný obrázek dorostence Dominika Dufka v republikovém kole v roce 2013. (Text je zpracován s využitím materiálů SDH Rohoznice.)

Pravidla soutěže DOBRÁCI ROKU
Projekt Českého rozhlasu Region ve spolupráci s regionálními Deníky potrvá do konce června tohoto roku, kdy vše vyvrcholí velkým finále. Vítězům organizátoři zajistí velkolepou show s hudebním programem v ceně 100 tisíc korun.
Každý týden se tým ČRo Region spolu se zástupci regionální redakce Deníku vypravuje do jednoho z přihlášených a následně vylosovaných sborů dobrovolných hasičů. V pátek po 15. hodině si na vlnách ČRo Region poslechnete medailonek příslušného sboru dobrovolných hasičů.
Reprízu naladíte v neděli po 15. hodině. Každou sobotu pak v Deníku najdete reportáž z natáčení.
Pro daný SDH můžete hlasovat vždy od páteční 15. hodiny celý týden až do dalšího pátku. Hlasování skončí také v 15.OO hodin a začne následné hlasování pro další SDH.
Hlasovat lze prostřednictvím SMS na telefonní číslo 900 11 04 ve tvaru: DOBRACI (mezera) název sboru, zde tedy DOBRACI ROHOZNICE.
Cena jedné SMS zprávy jsou 4 koruny. Podrobnosti najdete na webu: www.dobraciroku.cz

Do fotogalerie jsosu začleněny také starší snímky z archivu SDH, z činnosti sboru.