„Zatím jsme neuvažovali, že přizveme rodiče k jednání rady, protože dosud nevíme, jak budeme postupovat. Ve středu dopoledne máme domluvenou konzultaci na ministerstvu školství. Z hlediska práva je to velmi obtížná kauza. Naše možnosti silně omezuje právní řád, což mnoho občanů neví. Odpoledne potom bude jednat rada," sdělil Deníku starosta Jiří Liška.

Na web Deníku jste nám napsali: Klub přátel vyzývá.
„Výbor Klubu rodičů a přátel Dvojky informuje o tom, že 20. února se v 15 hodin sejde Rada města Jičína a bude mimo jiné jednat o situaci na škole. Rodiče, kteří chtějí vyjádřit svoji nespokojenost se současným stavem a žádají Radu města o okamžité řešení, se sejdou dnes ve 14.30 před městským úřadem. Je žádoucí co nejhojnější účast."

RS se dotazuje:
„Proč ředitel Tryzna nezahájil svůj „boj proti alkoholu" již dříve? Proč nenechal dýchat své kolegy například při loňském vodáckém kurzu devátých tříd? Ti ho asi nekritizují."

Pavel napsal: „Mohli by už konečně zastupitelé začít něco dělat?! Celá situace se zbytečně eskalovala díky „pštrosí" politice zřizovatele školy, který neměl „koule" si přiznat už na začátku, že jmenováním tohoto ředitele udělal velkou chybu, která z výborné školy udělá školu podprůměrnou. Zastupitelé a členové školské rady by si měli uvědomit, kde se berou peníze, které jim ve formě mzdy chodí každý měsíc na účet… My rodiče si ve formě daní objednáváme od státu určité služby a rádi bychom je dostávali v té nejvyšší možné kvalitě!"
Josef Hejn připomíná: „Pan ředitel si začal na škole dnes ráno zaměstnávat své kamarády. Jen tak dál!"