Akci v pátek zahájil divadelní soubor Ochos Smiřice komedií Slunce nad řekou. V sobotu dopoledne začal den otevřených dveří v místní škole, spojený s výstavou o místních kronikách a v současném životě v Dobré Vodě. Návštěvníci se také podívali do kruhárny zelí.

Právě od ní v sobotu ve 13 hodin vyrazil slavnostní průvod. Zúčastnili se ho členové místního sboru dobrovolných hasičů a bělohradský soubor Hořeňák a Hořeňáček. A tak se hrálo a na každé křižovatce tancovalo.

„Já jsem místní a také jsem se tu narodila. Žije se mi tu moc dobře. Kdo se chce přestěhovat někam, kde je klid, tak klidně může jít do Dobré Vody. Obec je dobře zařízená. Máme tu školku, školu, je tady nádraží a dobré autobusové spojení. Máme tu obchod a poštu. Navíc Hořice jsou odtud tři kilometry, takže kdo chce nakoupit něco většího, má to blízko," vyjádřila se během průvodu Jana Menclová.

Obec k bydlení láká. „Já nejsem rodák, spíše taková naplavenina. Bydlím tu pár let, tak jsem se přišla podívat," řekla Jitka Kotenová.

Paní Mikasová patří mezi ty, na něž víkendová akce cílila. V Dobré Vodě odmala žila, ale život ji odvál pryč. „Já jsem rodačka a přijela jsem se podívat na sraz. Byla jsem tu i při posledním sjezdu před deseti lety. Ale jezdím sem často. Mám tady rodinu a líbí se mi tu, ráda se sem vracím," uvedla rodačka, která nyní žije v Milovicích.

Hlavní část programu se uskutečnila na hřišti za obecním úřadem. Děti si užily hopsání v nafukovacím hradu a podívaly se také na práci kováře. Představil se spolek leteckých modelářů, dětský oddíl karate a žáci z místní mateřinky a základní školy. Od dvaceti hodin se konaly koncerty a vystoupení. Zahrála kapela Horovanka, svébytně zatančili mužoreti z Artrózy a vystoupily i Sestry Chalupovy. V neděli byl dojezdový, „vychládací" program. Konalo se hudební posezení s Kamilem Kašparovským. (jir)