„To je lajdactví, diletantismus. Doprava je sice řízena, ale v linkovém autobuse jsme čekali na silnici půl hodiny. To je neskutečné," vychrlil na nás pan Karel v redakci Deníku, kam si přišel hned „za tepla" postěžovat.

Stížnosti se hrnuly i na hlavy úředníků městského odboru dopravy. „Včerejší frézování nebylo součástí prací, které bychom měli schvalovat. Musíte se obrátit na krajský úřad," odkázal nás vedoucí odboru Martin Duczynski na vyšší post.

Podle jeho informací je při opravě počítáno se změnou provozu kruhové křižovatky a oddělení větve na Hradec Králové a další opatření, jičínský úřad o nich zatím ale nemá podrobnější informace. „Počítáme s dopravním oddělením větve z Jičína a Nové Paky, a to od 12. června. Včera a dnes probíhá povrchové frézování, doprava je řízena ručně," řekl k aktuálním zásahům Miroslav Gregor z Ředitelství silnic a dálnic ČR. 

„Proběhlo frézování první vrstvy, dnes bude končit. Na základě povolení policie a kraje pak bude frézování pokračovat, a to zřejmě od 12. června," tvrdí Miroslav Gregor s tím, že průjezd obcí nebude uzavřen. Doprava má být svedena do jednoho pruhu a bude řízena přes den pracovníky agentury, v noci semafory.

„Dofrézujeme vozovku na hloubku 12 cm a provedeme sanace, položí se dvě vrstvy koberců, což bude pokračovat do července," popisuje desetimilionovou investici Gregor s tím, že opravy začnou asi sto metrů před obcí směrem od Hradce Králové a skončí u kruhového objezdu.

S objížďkami se při této opravě nepočítá. V rámci zachování duševního zdraví se Úlibicím v těchto dnech oklikou vyhněte.