„Stávající komunikace byla značně rozpraskaná a deformovaná trhlinami a výtluky, proto jsme její rekonstrukci nechtěli už déle odkládat," vysvětlil technicko – obchodní náměstek Jiří Koutník ze SÚS Královéhradeckého kraje.

OBJÍŽĎKA
Stavební práce probíhají na úseku dlouhém přibližně 1,6 kilometrů na silnici Újezd pod Troskami až na hranici okresu.

„Předmětem je zhotovení nové ložní a obrusné vrstvy komunikace z asfaltobetonu a odfrézováním upravený stávající povrch komunikace v celé její šíři včetně lokálních oprav konstrukce vozovky. Dále budou vyčištěny stávající podélné příkopy podél komunikace, obnoveny nezpevněné krajnice a zhotoveno bude i nové vodorovné dopravní značení a směrové sloupky,"objasnil Koutník.

Objížďka, jenž je vedená přes obec Ktová, směrem na Borek a dále na Hrubou Skálu, Tachov a Jivinu je dlouhá zhruba dvanáct kilometrů.

TERMÍN OPRAV
Silnice je uzavřena od desátého října a hotová bude do konce příštího měsíce. „Stavební práce budou rozhodně dokončeny do plánovaného termínu 30. listopadu tohoto roku.

Investorem akce je Královéhradecký kraj, který ji financuje ze svého rozpočtu. Náklady na opravu jsou necelých 6,7 miliónu korun.