Tak jako každý rok i letos proběhl rekondiční ozdravný pobyt. Již podruhé se uskutečnil v krásném prostředí Jeseníků, v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem. Odjížděli jsme 30. července. Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili na místo, kde nás očekával personál hotelu Koliba.

A pak jsme si již užívali pozornosti naší známé a milé paní Milušky Kracíkové, která se nám obětavě věnovala se svými jehličkami a dobrými radami o životosprávě. Nelze se však jen nechat opečovávat, pro zdraví se musí také něco udělat!

A v tom nás podporovala naše cvičitelka Jaroslava Kratochvílová pravidelnými ranními rozcvičkami a dalším relaxačním cvičením. Kromě toho jsme mohli vyzkoušet masáže metodou baňkování. Byla zde i možnost využití masáží poskytovaných hotelem Koliba.

Po celý týden se o nás pečlivě starala paní Věra Kejklíčková. Pomáhala Milušce Kracíkové při "baňkování" a zajišťovala bezchybný průběh všech zájezdů.

Navštívili jsme zámek v Bruntálu, další den lázně Jeseník s oblíbeným balneoparkem, kde jsme si všichni vyzkoušeli procedury pana Priessnitze. Oku zde lahodí budovy sanatoria, které připomínají staré barokní sídlo. Dalším skvostem Jeseníků je Karlova Studánka, která je od Ludvíkova vzdálena pouhých šest kilometrů. Krásný a přínosný byl výlet na Dlouhé Stráně, kde je třetí největší přečerpávací elektrárna na světě. Její nádrž ve výšce 1350 metrů nad mořem s plochou 15 hektarů je největší v Evropě.

Tentokrát se na pobyt přihlásili i zájemci, kteří s námi jeli poprvé. Přesto se vytvořil dobrý kolektiv.
Péči o tělo a duši jsme doplnili také zábavou, kterou pro nás uspořádal vedoucí hotelu. Zahrála nám kapela Škrpál.

V pátek pak přišlo loučení a poděkování našim milým pečovatelkám. Byla to hezká tečka po příjemně stráveném týdnu.
Rekondice byla natolik vydařená, že mnozí se již přihlásili na příští rok…
Takže se moc těšíme … Na shledanou! 

Za svaz postižených civilizačním chorobami v ČR – Základní organizace Jičín
Ladislav Bryknar, Lenka Průšová