S problémem prasklého koutku úst se setkal snad každý člověk alespoň jednou za život. V naprosté většině se tento problém objevuje ve chvíli, kdy máme oslabený organizmus. Nejen že prasklý koutek působí neesteticky, ale provází ho nepříjemná bolest při každém pohybu úst. Ve většině případech ho způsobuje kvasinková nebo bakteriální infekce. Může to však být také známka nedostatku vitamínů, alergie či příznak cukrovky.

Pokud nás postihne tento problém, je potřeba ho co nejrychleji léčit. K léčbě můžeme použít balzám na rty s vysokým obsahem tea tree oleje a masti proti kvasinkám (fungiciin). I po rychlém zdánlivém zahojení je dobré tuto léčbu dodržet alespoň 7 až 10 dní. Je dobré zvýšit přísun vitamínu B jak ve stravě (droždí, játra, ryby), tak i pomocí užívání B-komplexu.

Jako prevenci, je dobré používat již zmíněnou pomádu na rty s tea tree olejem. Obecně totiž platí, že by jsme měli rty udržovat suché a vláčné. Pokud však ani tato léčba nepomůže, nebo nás prasklé koutky úst trápí často, je vhodné navštívit lékaře, aby určil přesnou příčinu nemoci
Dotazy zasílejte na lekarna.trio@centrum.cz