Acidobazická rovnováha je poměr mezi tvorbou a vylučováním kyselin a zásad v organismu. Je důležitá k udržení stabilního vnitřního prostředí a k udržení fyziologických procesů. Tělo na překyselení reaguje tak, že se snaží rovnováhu znovu nastolit. Hledá a nachází minerální látky ve vazivu, cévách či kostech, a odebírá je. Problém překyselení se tím vyřeší, ale v důsledku úbytku minerálních látek přicházejí revmatické potíže, osteoporóza, dna, artritida, cítíme se unaveni, máme bolesti atd. Zdravé lidské tkáně a tekutiny mají pH v rozmezí – krev 7,42 – 7,31, sliny 7,4 – 6,5. Pokud máme v pořádku trávení, zdravé ledviny, máme dostatek aktivních minerálů, včetně vápníku a správně dýcháme, náš organismus udržuje normální pH. Konzumací některých potravin se ale organismus překyseluje.

Patří k nim červené i bílé maso, ryby, uzeniny, vejce, rýže, těstoviny, čokoláda, sýry, tvaroh, pečivo, margaríny, máslo, syrovátka, ořechy, čočka, švestky. Orientační test na zjištění pH organismu lze provést ze slin nebo moči pomocí indikátorového papírku. Ideální hodnota pH je 7, hodnoty nižší signalizují možné překyselení. Jak tedy kyseliny neutralizovat? V prvé řadě je nutné vyřadit z jídelníčku některé potraviny. Maso omezit na 2x týdně, vynechat uzeniny, mléčné výrobky, bílé pečivo, sladkosti a sladké vody.

Důležité je pravidelné brániční dýchání, pití dostatečného množství neperlivé vody a konzumace zeleniny se zálivkou lněného či konopného oleje. Vhodná je veškerá zelenina, houby, brambory, jáhly, fazole, sójové boby, pohanka, olivy ale i pomeranče, banány, hrušky, maliny, meruňky, citróny, hrozinky. Dále je důležitý pohyb na čerstvém vzduchu a pohodový stav organismu. Vhodná je také detoxikace těla a dodání organicky vázaných minerálních látek, vitamínů a bílkovin. K dispozici máme také bylinné čaje, tablety a nápoje.
Své dotazy zasílejte na lekarna.trio@centrum.cz