Seznam ulic, o které bude město pečovat, je dostupný na internetových stránkách.

Města většinou vytipují nejdůležitější komunikace, které budou udržovat, a budou spoléhat i na občany, že si v ostatních lokalitách uklidí tak jako dříve. V Nové Pace je tomu obdobně.

Starosta Josef Cogan k zimní údržbě chodníků doplňuje: „Máme připraven zimní plán ošetření komunikací, město navíc definovalo chodníky, které bude udržovat. Nacházejí se v ulicích, které jsou tranzitního charakteru. Nelze očekávat, že budeme uklízet sníh v oblastech, kde se převážně pohybují jen místní obyvatelé. Tady bude vyhrnuta pouze komunikace, neboť chodníky tu většinou slouží jako úložiště sněhu. Jedná se o lokality, které se nevyhrnovaly ani v minulosti, a lidé zde k chůzi využívají silnice.“

Občané podle starosty nemohou očekávat, že město zajistí třeba úklid spojnic na sídlišti. Ošetří chodníky, na které může vjet technika, jinak očekává, že o tyto části se postarají místní. Radnice vítá jakoukoliv aktivitu občanů. „Každý musí počítat s tím, že vyhrnování sněhu začneme od centrálních ulic a potom bude technika pokračovat do okrajových oblastí,“ říká J. Cogan.

Město zatím nechystá ohledně údržby chodníků žádnou speciální vyhlášku. Podle starosty teprve zima ukáže, zda je zvolená metoda správná. Seznam vytipovaných ulic, který se v porovnání s loňskem rozšířil, najdou občané na internetových stránkách města a v prosincovém Achátu. „Počítáme se zvýšením výdajů na údržbu, ale zatím nedokážeme odhadnout, jaká bude zima, takže brečet nad rozlitým mlékem nemá smysl,“ míní starosta.

Vyhrnované komunikace a cesty pro pěší v Nové Pace, jejichž údržbu garantuje město od 1. listopadu

Místní komunikace IV. třídy:
F. Procházky - schody; St. Suchardy; Kotíkova; Masarykovo náměstí; Mikulášská; Jiráskova (cesty v parku); Kotíkova; Pražská; Krkonošská; Lipová; Školní - částečně; Husitská; U Studénky; Blahoslavova; K Hájku - částečně

Chodníky přilehlé ke komunikacím:
ulice Pražská; 1/16 - Legií; 1/16 - Krkonošská; 2/284 - Lomnická,
2/284 - Kotíkova, 2/284 - Štikovská; 3/28415 - Gebauerova, 3/28416 - V Aleji, 3/28425 - Partyzánská; 3/28425 - Nádražní, 3/28416 V Aleji, Masarykovo náměstí; Komenského; Husitská; U Studénky, St. Suchardy, Jiřího z Poděbrad; Svatojánská; F.Procházky; Tyršova; Kumburská, J.Wolkera; Budečská; Na Tržišti; K.Hájku; Dukelské náměstí; Školní a dále některé úseky bez názvu. Více na internetových stránkách www.munovapaka.cz.