Podle místostarosty Stanislava Albrechta jde o nejlukrativnější pozemek a město jej prodá za 1200 korun za metr čtvereční. Rada tuto cenu schválila. „Je to dobrá nabídka," míní Stanislav Albrecht.

Nyní je na společnosti, zda na návrh přistoupí. Ta údajně uvažovala o částce 800 korun. Deníku to potvrdil Bohumil Španihel, člen představenstva.
„Ano, o pozemky máme zájem, ale navrhovaná suma ze strany města je pro nás vysoká. Budeme se snažit znovu jednat," říká Bohumil Španihel, který otevřeně přiznává, že pokud nedojde k dohodě, firma zřejmě opustí Novou Paku.

ABM sídlí v prostorách bývalé Silničky, kde je zaměstnáno na montáži 11 pracovníků. Na výrobě se dále podílí osm subdodavatelů, kteří sídlí přímo v Nové Pace.

V zóně u hlavní silnice chtěla společnost v prvé fázi vybudovat předváděcí centrum s třemi mobilními dřevostavbami. „Dále je naším záměrem postavit administrativní budovu s parkovací plochou. Výstavbou centra vzniknou nová pracovní místa, takže v prvé fázi bychom zde zaměstnali třináct lidí," tvrdí Španihel.

Další pozemky
Ujišťuje nás, že firma má v průmyslové zóně zájem o dalších pět tisíc metrů čtverečních. „Na této ploše jsme chtěli postavit výrobní halu a tím provoz kompletovat. S tím by souviselo i navýšení počtu pracovních míst," tvrdí člen představenstva.

O parcely v průmyslové zóně, kde v současnosti působí firma Enika a vzniká provozovna STK, mají podle místostarosty zájem i další firmy. „Je pravdou, že jsme očekávali zvýšenou poptávku. Zájemců je dost, takže uvidíme, jak to odpadne. Diskutuje se o přínosu pro město a ceně. Snažíme se rozkrýt, o jaké firmy se jedná. Zda se chce podnik dále rozšiřovat a tím zvýšit počet zaměstnanců," upřesňuje místostarosta.

Město letos hodlá v průmyslové zóně zlikvidovat bývalý kravín. Objekt včetně pozemku odkoupilo vloni. Ještě je tu plechová hala, která bude demontována. Milion korun vloží do další infrastruktury.