Skandál kolem světoznámého filatelisty Ludvíka Pytlíčka ze Semil nabírá obrátky.
Včera se sice ukázalo, že filatelista na probíhající prestižní královéhradeckou expozici ve zdejším muzeu ani nechtěl a nepodal si přihlášku. Jezdí už jen na zahraniční výstavy.
Jenže k tři roky starému podezření, že prodával padělané známky, přibylo další. Svaz českých filatelistů ho obvinil, že jako soudní znalec padělal kulaté razítko, na které si měl doplnit specializaci na zkoumání pravosti známek.

Padělal nebo ne?

„Padělal razítko soudního znalce, kam si vedle specializace na cenu a ekonomiku známek doplnil i `pro pravost`. Máme to doložené,“ řekl Deníku předseda Českého svazu filatelistů Lumír Brendl.
„To není pravda. V Česku atest na zkoumání pravosti známek nemám, v Německu však ano,“ kontruje Pytlíček. A je přesvědčen i o nevině ohledně padělků známek, kterými měl podvést zahraniční filatelisty. V pondělí má soud v Brně údajně vynést rozsudek.
Zatímco svaz filatelistů je přesvědčen, že Pytlíček padělky prodával a je jen otázkou, zda je dokonce sám vyráběl, Pytlíček odmítá obojí. „Žádné padělky jsem neprodával. Na všechny známky mám autorizované atesty pravosti. Je za tím jen závist,“ tvrdí.
Podle Brendla se však již přihlásili stěžovatelé ze Švýcarska a Německa.