Sraz účastníků byl v 7.45 hodin ve Dvoře Králové nad Labem, na autobusové stanici, kde má rovněž zastávku Krkonošský cyklobus. Krátká a nenáročná trasa byla vhodná jak pro cyklisty, tak i necyklisty a také pro rodiny s dětmi. V rámci projížďky bylo naplánováno několik zastavení v krásné podkrkonošské přírodě a návštěvy výjimečných památek.

Zámek i přehrada

Nejprve byl navštíven památník Jana Ámose Komenského v Bílé Třemešné, kde si účastníci vyslechli poutavý výklad o pozůstatcích zámku, který zde stával, o největším českém mysliteli J. A. Komenském a o době, kdy se zde skrýval.

Dále následovala poutavá prohlídka technické památky přehrady Les Království. Účastníci měli jedinečnou možnost projít se vnitřní technickou částí přehrady. Po neplánovaně delší obědové pauze následovala ještě prohlídka kostela sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové nad Labem spolu s vyhlídkou na město i okolí a s prohlídkou rukopisné kobky. Ti vytrvalí pokračovali do areálu hospitalu Kuks, kde proběhla prohlídka místního lomu.

Všem účastníkům děkujeme, že s námi společně uvítali letní cyklistickou sezonu. Cyklistům přejeme mnoho ujetých kilometrů a příjemně strávených chvil v Podkrkonoší. Doufáme, že akce se líbila a budeme se těšit na další shledání!

DM Podzvičinsko