Předseda Senátu Přemysl Sobotka, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky a generální konzul ČR na Ukrajině a další hosté se zde setkají s primátorem města Rovno Viktorem Čajkou a gubernátorem Rovenského kraje Viktorem Matčukem. Pak se skupina rozdělí na dvě části. Na programu je podpis dvoustranné dohody mezi městským výkonným výborem Rovna a Československou obcí legionářskou, průvod legionářů a veteránů k pomníku padlým na hřbitově v Dubenské.

Mítink i návštěva v armádě

„Zúčastníme se mítinku u příležitosti Dne vítězství a slavnostního odhalení pamětní desky Volyňských Čechů, položíme květiny a věnce u pomníku tankistů,“ přibližuje jičínský starosta Martin Puš. Následovat bude návštěva 13. armádního sboru, prohlídka města a jednání se zástupci velvyslanectví. Předseda Senátu Přemysl Sobotka pozdraví i české krajany žijící v Rovenském kraji, kteří o setkání projevili zájem.
„Chtěl bych hovořit s tamními podnikateli o možnostech spolupráce s českými firmami, vyměníme si zkušenosti s průmyslovými zónami,“ doplnil starosta Martin Puš. V podvečer se delegace vládní letkou vydá zpět do Prahy na Starou Ruzyni.