Členky o.s. MÍSTO a dobrovolníci se o pejsky a kočky musí starat také ve svých domovech. Jedním významným a dlouhodobým domácím depozitem byl pronajatý domek, který obývá Libuše Šolcová s několika zachráněnými pejsky, vesměs starými, problémovými nebo nemocnými, kteří u ní měli dožít. Paní Šolcová se bohužel o své svěřence již starat nemůže. Brání jí v tom velice vážný zdravotní stav.

„Během jednoho dne se stalo, že jsme na pět kotců měly jedenáct psů. Zoufalá situace. Obvolávaly jsme známé, prosily o pomoc. Podařilo se nám sehnat domov pro Tobiho, Kevina, najít majitele zatoulané pitbullky a přechodný domov pro Jessiku. To vše během jednoho odpoledne," popisuje zoufalou situaci Vendula Nováková.

Dobrovolnice, které s lásku pečují o pejsky, velice trápí, že dva starší chlupáče – Klárku a Akima musely z teplého příbytku „šoupnout" za mříže záchytného kotce.

„Nezaslouží si to, ale jinde pro ně místo zatím není. Věříme ale, že se najde někdo, kdo jim poskytne hezké důstojné dožití. Moc se za ně přimlouváme," uvádí členky sdružení.

Klárka je asi 13letá fenka, která si vytrpěla své. Její pán ji týral způsobem, za který by zasloužil několik let „v chládku". Například ji pověsil na kliku u okna. Naštěstí si někdo ze sousedů všiml jeho sadistického zacházení a Klárka mu byla odebrána. Není divu, že nemá ráda muže. Hodila by se ke starší paní. Určitě by jí byla hodnou a vděčnou společnicí.

Akim je přibližně stejně starý jako Klárka. Byl nalezen vyčerpaný a zbědovaný, s velkým nádorem na zádech. Ten byl zřejmě důvodem, proč se ho jeho pán zbavil. Nádor nebyl zhoubný, byl odoperován a Akim mohl dělat radost novému pánovi. Bohužel se asi nikomu nelíbil a nepodařilo se mu najít nový domov.

„Není to veselé čtení a je nám to líto. Nepřejeme si nic jiného, než někdy čtenářům sdělit, že žádný pes netrpí a všichni mají domov. To ale nezáleží na nás," říká Vendula.  Členky o.s. MÍSTO Nová Paka