Možná už o něm mnozí z vás slyšeli, jedná se o charitativní akci s cílem podpořit psí útulky v okolí Jičína. Je určen nejen pro majitele psů, ale i pro diváky, které zajímá psí svět. Loňský ročník sklidil velmi pozitivní ohlas. Na akci se přišlo podívat více než 500 diváků, kteří mohli vidět nejrůznější psí sporty, ukázku základní poslušnosti, mohli se zúčastnit soutěží a mnohého dalšího.

Letošní 2. ročník se uskuteční v neděli 8. května opět na cvičáku „U Matějáku". Výtěžek tentokráte poputuje hned třem útulkům a bude to konkrétně: Psí útulek v Jičíně, Psí útulek Chlum u Hořic a Místo Nová Paka. Každý útulek se nám během festivalu představí, přinese nástěnku s pejsky k adopci (popř. pejsky samotné) a krátce uvede chod vlastního zařízení.

Ač by se mohlo zdát, že měsíc je ještě dlouhá doba, přípravy jsou v plném proudu. Před samotnou akcí je nutno provést spoustu nejrůznějších aktivit, jednání a telefonátů. Na této činnosti se podílí zhruba 30 dobrovolníků. Pořadatelský tým tvoří členové Oblastního spolku agility Jičín a zaměstnanci chovatelských potřeb Bonny-Pet. Tuto činnost dělají všichni ve svém volném čase a zadarmo s cílem pomoci těm, kteří v životě neměli tolik štěstí – opuštěným pejskům.

Nyní ladíme program, aby byl co nejvíce zajímavý a alespoň částečně odlišný od toho loňského. Letos tedy mohou návštěvníci vidět sportovní kynologii, ukázku práce s policejními psy, Treibball, Nosework, Dogdancing a samozřejmě agility. I tento rok proběhnou soutěže jako například Opičí dráha, Poznávací kvíz, soutěž Dítě a pes nebo Král Psího festivalu. V zákulisí bude přítomna veterinářka a budete si zde moci poslechnout přednášku na téma prevence klíšťat.

Prezentace firem
Na náš festival přijalo pozvání několik firem, které budou na místě prodávat a prezentovat své výrobky. Občerstvení je samozřejmostí, avšak na Psím festivalu bude moci i váš čtyřnohý mazlíček navštívit Pesrestauraci. Proto svého chlupáče nenechávejte doma a užijte si psí den společně.

Novinkou 2. ročníku bude tombola, ze které výtěžek taktéž poputuje útulkům. Ceny do tomboly máme od firem, jičínských podnikatelů i od soukromých osob. Vyhrát můžete nejrůznější drobné i větší dárky, poukazy, vstupenky, slevy, ale i například potravinové koše, kvalitní vína a mnoho a mnoho dalšího.
Pokud ještě stále nejste rozhodnuti, zda navštívit Psí festival, třeba vás naláká další změna oproti loňsku, a tou je večerní program. K završení celého dne jsme se rozhodli zařadit i kulturní vystoupení. Těšit se můžete na břišní tanečnici Kairu Sabah z Jičína, která předvede orientální tance, a pokud podmínky dovolí, také tanec s hroznýšem královským. Festivalový den bude zakončen koncertem jičínské kapely, která to bude, vám už neprozradíme.
Sami vidíte, že se bude opravdu na co těšit. Program bude skutečně pestrý, a to již od rána od 9 hodin.

Srdečně vás zveme, ať už s vaším čtyřnohým kamarádem či bez něj, ať už jste aktivní pejskaři či běžní majitelé psů. Přijďte si všichni užít 2. ročník Psího festivalu v Jičíně. Za celý pořadatelský tým   Michaela Tobolková a Štěpánka Březinová