Deník Anetu Kynčlovou a Barboru Kvasničkovou, studentky čtvrtého ročníku Lepařova gymnázia, odchytil o přestávce přímo na půdě školy. Protože se obě poprvé zúčastní voleb, zajímalo nás, jaké zažívají pocity.
Nad tím, co tvrdí, by se veřejní činitelé měli vážně zamyslet. Zásadní vliv na jejich rozhodnutí totiž nemají programy politických stran, nýbrž rodiče.

„Byla jsem přesvědčená, že nepůjdu, ale nakonec jsem změnila rozhodnutí. Naši vždy volili ČSSD. Asi to udělám podle nich," říká Barbora Kvasničková.

To Aneta Kynčlová chce volit pravicově. „Naši vždy byli pro ODS. Přesvědčují mě, že musím jít. Takže jdu," kontruje.

Obě ale vzápětí dodávají, že si ještě vše musí promyslet. Prý si musí projít kandidátky stran. Po škole a tréninku to prodiskutují a ve čtyři hodiny přistoupí k urnám. „Někdo mi říkal, že existují webové stránky, které na základě otázek napoví, koho volit," přemýšlí Aneta Kynčlová.

Studentky se shodují, že jejich vrstevníci o volby nemají zájem. „Dokonce si myslím, že hodně lidí snad ani o volbách neví. Skoro o nich nemluvíme," konstatuje Barbora Kvasničková. „Kamarádka říkala, že nepůjde a volební lístky si nechá na památku," dodává Aneta Kynčlová.