V letních měsících brázdí policisté silnice na motorkách.V letních měsících brázdí policisté silnice na motorkách.Zdroj: Policie ČR"Policisté se budou o tomto víkendu, ale prakticky i po celé letní období, více věnovat dohledu nad silničním provozem. Dopravní hlídky se zaměří zejména na kontrolu dodržování rychlosti, pravidel při jízdě v jízdních pruzích, držení telefonu, nevěnování se řízení, ale i používání bezpečnostních pásů a samozřejmě na jízdu pod vlivem alkoholu," uvedla mluvční hradeckých policistů Eva Prachařová.

Podle nedělního předběžného vyhodnocení se ale první červencový víkend obešel bez závažnějších karambolů. "Víkend byl klidný, přesná čísla nemám, ale nic závažného jsme na silnicích nezaznamenali. Asi za to může horké počasí. Lidé jsou radši u vody, nikam necestují," doplnila v neděli po obědě Prachařová.

S nadcházejícím létem a tropickými teplotami policisté na řidiče apelují, aby dbali zvýšené opatrnosti na silnicích a nezapomínali na pravidelný odpočinek a při delších jízdách střídání za volantem. To má předejít nebezpečnému mikrospánku, který v horkém počasí hrozí.

Tomáš Kubánek spatřil poprvé svoji maminku Evu Kubánkovou 24. června 2022 v 3.47 hodin. Po narození vážil 3260 gramů a měřil 50 cm. Vyrůstat bude v Jičíně společně se šestiletou sestřičkou Sofinkou.
Vítáme vás na světě! Podívejte se na miminka z našeho regionu

Policisté se v prázdninovém období kromě hlavních silničních tahů zaměří také na turisticky frekventovaná místa a vytížené komunikace například při vjezdu do horských středisek a dalších atraktivních lokalit regionu.